• Peter Rindoš

Futbalisti vybavili zápas už v prvom polčase

Futbalisti Starej Ľubovne potvrdili aktuálne dobrú formu i prvé miesto v tabuľke. V zápase 24. kola štvrtej futbalovej ligy vyhrali u svojho súpera z Belej nad Cirochou hladko 4:0. O výsledku rozhodli už v prvom polčase.

Domáci nemali na Staroľubovňanov najlepšie spomienky, keď v jeseni prehrali na ich ihrisku 11:0. Doteraz ide o rekordné víťazstvo MFK ADV v sezóne, strelecky sa vtedy darilo najmä štvorgólovému Serečinovi. V jesennom zápase sa udial aj likvidačný zákrok súperovho stopéra na Kristiána Tinátha, ktorý sa už nachádzal v gólovej pozícii.

Udreli v závere prvého polčasu

Aj minulú nedeľu to vyzeralo na poriadny debakel. Aj keď hostia dlho viedli tesným, jednogólovým rozdielom, v závere prvého polčasu dokázali udrieť až ďalšími troma presnými zásahmi. V druhom polčase však už k streleckým hodom nedošlo. „Od samého začiatku sme hrali kvalitne a vo vysokom nasadení, prvý polčas sme suverénne vyhrali 0:4. Po polčasovej prestávke sme trošku poľavili, mali sme viacero šancí, no chýbala finálna prihrávka. S dnešným výkonom hráčov som však spokojný, získali sme tri body, ktoré nás priblížia k cieľu,“ hodnotil mediálny výstup pre svoj klub spokojný tréner Jozef Kukulský.

Pred svojimi fanúšikmi

Víťazstvom u súpera si Staroľubovňania aj naďalej udržali pozíciu lídra, keď pred svojím najväčším prenasledovateľom z Gerlachova vedú vďaka lepšiemu skóre.

Už v budúcom kole, v nedeľu 15. mája od 16.30 hodiny sa náš zástupca predstaví pred svojimi fanúšikmi proti desiatemu tímu z obce Soľ, kde sa očakáva ďalšia výhra. Veľa však napovie aj zápas o čelo tabuľky, kedy Gerlachov vycestuje do Medzilaboriec, ktoré na domácom trávniku body nerozdávajú. Staroľubovňania by tak po budúcej nedeli mohli mať komfortnejší náskok v súťaži.

VÝSLEDOK

TJ Slovan Belá n/C – MFK ADV Stará Ľubovňa 0:4 (0:4)

Góly: Serečin a Lapoš po 2. Zostava Starej Ľubovne: I. Siletskyi – P. Imrich, G. Škvarla, M. Rabík, F. Vojtek, K. Tinath, P. Rindoš, F. Serečin, R. Švec, R. Lapoš, Marcao. Náhradníci: L. Tóth, T. Krivoňák, E. Tavares, J. Kosturko, T. Zamiška.