• Peter Rindoš

VIDEO Záverečných osem minút pripravilo florbalistov o body

Prvoligoví florbalisti Starej Ľubovne podľahli jednému z favoritov súťaže z Detvy 6:7. O výsledku rozhodlo posledných osem minút zápasu, keď domáci síce ešte viedli, no hostia spod Poľany sa nadýchli k trojgólovej smršti.

Súper z Detvy patril už pred sezónou k spolufavoritom súťaže. Svoju kvalitu ukázal v úvode ročníka aj proti Falconom, ktorých doma zdolal presvedčivo 10:4. V odvete minulú nedeľu teda mali Staroľubovňania čo oplácať.

V závere už neostával čas

Skóre zápasu otvorili domáci, pokračujúci výsledkový priebeh bol ako na hojdačke. „Od začiatku sme boli akýsi nemastní, neslaní. Po prvej tretine sme si museli niečo povedať v šatni, následne to už bolo lepšie. Pridali sme najmä na pohybe,“ hodnotil stretnutie domáci Jozef Šatala.

Vo vyrovnanom stretnutí misky váh preklopili na svoju stranu hráči Falcons v 51. minúte, keď viedli 5:4. Po vyše dvoch minútach však nastal definitívny zlom v prospech hostí. Tí vyhrávali minútu a pol pred koncom už o tri góly. „Urobili sme chyby. Nesmie sa stať, že v predbránkovom priestore nepokryjeme hráča a brankár už podobné situácie ťažko vyrieši. Je to škoda, lebo, hoci sme ešte znížili na rozdiel gólu, na vyrovnanie ostávalo už iba minimum času,“ poznamenal J. Šatala.

Opäť doma

Staroľubovňania klesli v trinásťčlennej tabuľke na šieste miesto. V budúcom kole, opäť v nedeľu, privítajú na domácej palubovke svoju dvojičku v súťaži, súpera zo Spišskej Novej Vsi. Zápas, v ktorom sa papierovo čakajú body od Falcons, začína v športovej hale opäť v nedeľu o 16. hodine.

VÝSLEDOK

Falcons Stará Ľubovňa – DTF Team Detva Joxers 6:7

(1:2, 1:1, 4:4)

Góly domácich: Roman, Šatala, Koleno, Jakubčo, Záleš, Rusnáček. Asistencie domácich: Letkovský J., Tešlár, Šatala, Záleš, Jakubčo, Roman. Zostava Falcons: Školský, Štucka - Letkovský M., Letkovský J., Hudák, Koleno - Roman, Šatala, Tešlár, Rusnáček, Živčák, Babjarčík, Záleš, Frivaldský, Pribol, Jakubčo, Urban.

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 7 (23. február 2022)