• Peter Rindoš

VIDEO Florbalisti si po nevydarenom výsledku napravili chuť víťazstvom!

Updated: Nov 5, 2021

Po hladkej prehre s favoritom si florbalisti Starej Ľubovne pripísali počas minulého víkendu aj dôležitú výhru. Ich súpermi na palubovke mestskej športovej haly boli tímy z Bratislavy. Pod článkom si pozrite video.

V neúplnej tabuľke prvej ligy sú Falcons po ôsmich zápasoch na výbornom štvrtom mieste.

V sobotňajšom súboji sa našim sokolom postavil stále neporazený tím Tempish Capitol. Aktuálne druhý celok ligy bol favoritom, veď v jeho kádri sa nachádzali viacerí bývalí extraligisti či hráči s reprezentačnými skúsenosťami. „Úvod bol z našej strany katastrofálny, dostali sme rýchle góly a už sme sa z toho nedokázali vymotať, potom sa nám nehrá dobre,“ hodnotil jeden z najproduktívnejších hráčov Falcons Jozef Šatala.

Divákov potešili v záverečnej tretine

Tím z hlavného mesta bol pred štartom súťaže takpovediac novozložený. Ide o mix hráčov z Bratislavy a z východu. Jeho ambíciou je dominovať v prvej lige, kde má zatiaľ silného konkurenta z Detvy. „Starú Ľubovňu som sledoval v zápase proti White Eagles v Bratislave a ten mala celkom vydarený, keď vyhrala 6:0. Domáci proti nám nastúpili v menšom počte, otvorili však hru a nám sa podarilo dať pár rýchlych gólov. Zbytočné góly sme však dostali v poslednej tretine,“ hodnotil víťazstvo 11:3 Matúš Poliak, vedúci tímu z Bratislavy, ktorý pre zdravotné problémy nemohol nastúpiť.

Práve posledná tretina skončila 3:2 v prospech domácich. Tí aj za stavu 0:9 nepoľavovali a po prestávke zvýšili agresivitu i intenzitu pohybu. „Aspoň takto sme sa snažili potešiť divákov,“ reagoval J. Šatala.

Prišli aj zaočkovaní diváci

Domáci nastúpili počas víkendu v mierne oklieštenej zostave, niektorí hráči totiž neboli kompletne zaočkovaní. Tí, ktorí hrali, však brali vysokú porážku od kvalitnejšieho súpera ako novú skúsenosť a výzvu do budúcnosti. „Aj tento zápas bol pre nás novou skúsenosťou a dúfame, že nás to posunie a aj takéhoto súpera raz porazíme,“ poznamenal obranca Michael Krajňák, ktorý vnímal aj povzbudzovanie z publika, keď do hľadiska smeli iba diváci zaočkovaní proti covid-19. „Boli sme príjemne prekvapení, že prišli v slušnom počte a aj v kríze si našli cestu.“

Z jasného priebehu dráma

Oveľa viac dôvodov na radosť mali Falcons na druhý deň v nedeľu. Na opačnú stranu palubovky sa znova postavil tím z Bratislavy. Domáci viedli nad Hurikánom po prvej tretine už 6:1, no pripustili drámu.

Staroľubovňania sa najbližšie predstavia už nasledujúci víkend na palubovke posledného FBK Harvard Partizánske, ale aj u tabuľkového suseda FbO Žochár Topoľčany.

VÝSLEDKY:

Falcons St. Ľubovňa – CAPITOL Floorball Team BA 3:11

Góly domácich: Rusnáček 2, Šatala, asistencie: Hudák, Koleno.

Falcons St. Ľubovňa – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 8:6

Góly domácich: Roman 2, Pribol, Koleno, Hudák, Šatala, Jakubčo, Živčák, asitencie: Záleš, Šatala, Rusnáček, Babjarčík, Roman, Frivaldský