• Writer's pictureRedakcia ĽN

Ružbachy ukončili víťaznú sezónu kanonádou Tomáša Sekelského

Záverečným deviatym kolom ukončili sezónu v okresnej súťaži vo futbale. Suverénnym víťazom o polovicu skrátenej základnej časti sa stali hráči Vyšných Ružbách.

Víťazi z Vyšných Ružbách. foto: Obec VR

V nedeľu sa darilo viac hosťom ako domácim. Najvyššiu výhru zaznamenal líder z FK Slovan Vyšné Ružbachy, ktorý na umelom trávniku v Starej Ľubovni zdolal rezervu domáceho MFK po výsledku 5:1. Autorom všetkých piatich zásahov hostí bol Tomáš Sekelský, ktorý sa tak s 12 gólmi stal aj najlepším strelcom súťaže. Ružbašania ukončili skrátenú súťaž bez jedinej prehry. Čestný úspech za MFK B dosiahol Sebastián Sýkora.

BODOVALO ŠARIŠSKÉ JASTRABIE

Jediným celkom, ktorý doma bodoval naplno, bolo Šarišské Jastrabie. To nedalo šancu Podolíncu. V drese domácich sa strelecky darilo štyrom rôznym hráčom.

O cenný bod prišli hráči Ľubotína, ktorý po polčase viedli až v samom závere. Druhému celku tabuľky z Novej Ľubovne totiž dovolili skórovať v 90. minúte.

Veľká dráma sa zasa odohrala v zápase v Plavči, kde domáci prehrávali s Veľkým Lipníkom už rozdielom troch gólov. A hoci tri minúty pred koncom sa im podarilo znížiť na 2:3, hostia okamžite odpovedali ďalším presným zásahom.

Jediným zápasom, kde si súperi body podelili, bol súboj Litmanovej a Jakubian, kde bol zaznamenaný aj jeden “vlastenec“. V neúplnej tabuľke majú o zápas menej Litmanová a Veľký Lipník.