• Writer's pictureRedakcia ĽN

Víťazný pohár pre Ľubovňu

Updated: Jul 8, 2020

IMG_0188

Posledná februárová sobota patrila v Starej Ľubovni opäť futsalu. Po ročnej odmlke sa v športovej hale bojovalo o Pohár oslobodenia mesta Stará Ľubovňa na turnaji s medzinárodnou účasťou, ktorý patrí k najstarším v našom meste.

O víťaznú trofej zabojovalo päť družstiev, z toho dve z Poľska, hralo sa systémom každý s každým. Prvým súperom Ľubovňanov bolo ambiciózne družstvo zo Šarišského Jastrabia, ktoré na turnaji viedol starosta obce Ľubomír Rešetár. Smelé ambície sa však rozsypali už hneď na začiatku zápasu, v 1. min. Kupec poslal domácich do vedenia, o minútu svojím druhým gólom zvýšil vedenie na 2:0. V 4. min. J. Vislocký zvýšil na 3:0 a o zápase bolo rozhodnuté. O dve minúty síce P. Grinč ešte znížil na 3:1, ale potom sa na stave dlho nič nemenilo. Tri minúty pred koncom uzavrel stav zápasu na 4:1?M. Sikorjak. V druhom zápase na domácich čakal papierovo slabší tím Old Boys Cracovia Kraków. Domáci sa do súpera pustili bez rešpektu a v 3. min. gólom Pristaša sa ujali vedenia. V tejto časti hry boli domáci aktívnejší a často sa dostávali do gólových pozícií. Ich aktivita vyústila v 5. min. do druhého gólu, ktorého autorom bol Kupec. Potom prišli chvíľky súpera, v 7. min. Pristaš vykopával loptu z prázdnej brány. Tu platilo „nedáš – dostaneš“, z protiútoku Kupec zvýšil na 3:0. V polovici zápasu Pištej znížil na 3:1, ale do konca zápasu skórovali už iba Ľubovňania, ktorí zdolali Kraków 5:1.

IMG_0090 op

Z 0:3 NA 3:3 V treťom stretnutí narazili na seba ašpiranti na celkového víťaza turnaja. Hostia z Noweho Sączu sa netajili ambíciou odniesť si domov víťaznú trofej a začali zápas impozantne. Už v 3. min. sa ujali vedenia 0:1 gólom Olchawu. O tri minúty Dzedzina zvyšoval na 0:2 a keď Buchala zvýšil na 0:3, vyzeralo to pre domácich na debakel. Tretí gól však Ľubovňanov a hlavne ich útočníka Michala Sikorjaka zobudil. V rozpätí dvoch minút zaťažil súperovu bránku dvomi gólmi a výsledok bol opäť otvorený. Dve minúty pred koncom zápasu Sikorjak zavŕšil hetrik a uzavrel skóre stretnutia. Nerozhodný výsledok dával obidvom tímom rovnaké šance na zisk víťaznej trofeje.

IMG_0219

V záverečnom zápase celého turnaja nastúpili Ľubovňania v úlohe favorita proti tímu Kráľoviec. Domáci išli od začiatku zápasu za svojím cieľom, zvíťaziť nielen v tomto zápase, ale aj v celom turnaji. Tak sa i stalo, zvíťazili 6:2 a M. Sikorjak zaznamenal svoj druhý hetrik. Ľubovňania tak získali Pohár oslobodenia mesta. Dôstojným súperom im boli hostia z družobného mesta N. Sącz, ktorí odsadili druhú priečku, a to pri rovnosti bodov s víťazom a len horším skóre.„Do Starej Ľubovne chodíme radi, máme tu veľa priateľov. Skončili sme až druhí, ale víťazstvo našim hostiteľom doprajeme. Dobre sme si zahrali, stretli sa s našimi dobrými priateľmi a tešíme sa na ďalší ročník,“skonštatoval kapitán hostí Józef Kantor.

Spestrením turnaja bol zápas veteránov MFK Stará Ľubovňa, ktorí hrali v dvoch družstvách. Úspešnejší boli napokon Červení, ktorí zdolali Bielych 5:4.

Výsledky: Stará Ľubovňa – Šarišské Jastrabie 4:1. G: P. Kupec 2, J. Vislocký, M. Sikorjak – P. Grinč SĽ – Cracovia Kraków 5:1. G: P. Kupec 3, P. Pristaš, J. Vislocký – J. Pištej. SĽ – Nowy Sącz 3:3. G: M. Sikorjak 3 – T. Olchawa, M. Dziedzina, R. Buchala. SĽ – Kráľovce 6:2. G: M. Sikorjak 3, P. Kupec 2, J. Vislocký – S. Duleba 2. Kraków – Kráľovce 2:2, N. Sącz – Š. Jastrabie 4:2, N. Sącz – Kráľovce 5:1, Š. Jastrabie – Kraków 2:1, Kráľovce – Šarišské Jastrabie 1: 4. Kraków – N. Sącz 2:3.

TABUĽKA St. Ľubovňa 4 3 1 0 18:7 10 Nowy Sącz 4 3 1 0 15:8 10 Š. Jastrabie 4 2 0 2 9:10 6 Kraków 4 0 1 0 6:12 1 Kráľovce 4 0 1 0 6:17 1

Exhibičný zápas veteránov MFK St. Ľubovňa: Červení – Bieli 5:4 (3:0). G: Pružinský 2, Kravčák, Kormanik, Leško – Reľovský, Imrich, Furtkevič, Zima. Červení: Karaš, Drahovský, Kravčák, Pružinský, Kormanik, Leško, Tokarčík, Rusiňák. Bieli: Mašlej, Rožovský, Jarabinský, Zima, Furtkevič, Imrich, Plach, Reľovský. Text: Ján Petrus,  foto: Anna Dragannová