• Peter Rindoš

Volejbalisti si priviezli z Nitry štyri body!

Volejbalisti VKM Stará Ľubovňa zaknihovali v rámci 12. dvojkola prvej ligy cenné štyri body. Na palubovke Nitry domácich najprv zdolali hladko 3:0, v druhom zápase po dráme prehrali 3:2. V tabuľke patrí našim tretie miesto.

Proti piatej Nitre si chceli hostia vylepšiť bodové konto plným ziskom. Úvodný zápas im vyšiel podľa plánu. „Prvý zápas sme mali pevne v rukách, tlačili sme servisom boli sme disciplinovaní vo všetkých herných činnostiach. Súpera sme v podstate k ničomu vážnemu nepustili,“ komentoval výhru Filip Bednarčík, ktorý bol v zápase poverený vedením družstva.

Víťazstvo ušlo vo štvrtom sete

Výkon z prvého duelu chceli hostia zopakovať aj v ďalšom zápase. Úvodný set vyhrali, v druhom po veľkej dráme prehrali až na 28. Po treťom sete sa VKM ujal dokonca vedenia a vo štvrtom mal na dosah ďalšie trojbodové víťazstvo. Napokon došlo až k tajbrejku, kde uspeli domáci. „V druhom zápase nám ušli koncovky setov, neboli sme dôslední na servise a to nás stalo zápas,“ poznamenal F. Bednarčík.

VÝSLEDOK
VK Slávia SPU Nitra – VKM Stará Ľubovňa 0:3
(-23, -17, -22) a 3:2 (-23, 28, -20, 25, 9)
Zostava hostí: Krajger, Malachovský, Griezinger, Reľovsky, Čoma, Bednarčík, Jozefík, Kandráč, Nemergut.

Najbližšie šláger proti Trenčínu

Po striedavých úspechoch v Nitre patrí Staroľubovňanom v tabuľke výborné tretie miesto so ziskom 45 bodov. Najbližšie sa v prvej lige predstavia v šlágri proti vedúcemu Trenčínu. Súpera privítajú na domácej palubovke v sobotu 18. februára. Ten je zatiaľ suverénom súťaže so ziskom 59 bodov. V úvodných súbojoch na západnom Slovensku sa pritom našim podarilo vyhrať prvý zápas 3:1, v druhom prehrali 3:0. Chlapcom budeme držať palce.

Peter Rindoš, foto: vkm sl

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 5 (8. február 2023)