• Peter Rindoš

VIDEO Zápasnícke nádeje Wrestling Stará Ľubovňa sa dočkali súťaže na domácej žinenke

V Starej Ľubovni prednedávnom usporiadali medzinárodný turnaj v zápasení mládeže. Domáci klub Wrestling Stará Ľubovňa pre pandémiu zorganizoval podujatie po vynútených dvoch rokoch. V náročnej konkurencii 22 klubov získal celkové prvenstvo.

Za účasti vyše 160 pretekárov sa na troch žinenkách mestskej športovej haly odohrávali súboje o Pohár primátora mesta medzi prípravkármi, mladšími a staršími žiakmi, kadetmi a juniormi. „Sme radi, že sme sa po dvoch rokoch dočkali. Podujatia sa zúčastnili súťažiaci zo Slovenska, Poľska, Česka a Ukrajiny, čo si myslím, svedčí o kvalite turnaja,“ povedal tréner z domáceho organizátorského klubu Ján Plavčan.

Nádeje zbierali nové skúsenosti

Domácich potešil konečný výsledok v súťaží tímov. ZK Wrestling so ziskom 60 bodov získal prvenstvo, na druhom mieste boli s 51 bodmi Košice 1904 a bronz patril so 41 Ukrajincom.

V jednotlivých súťažiach získali naši chlapci viacero umiestnení v najlepšej trojke. Frederik Sovík medzi juniormi, Maroš Gondek a Ivan Strenk v kategóriách medzi mladšími žiakmi dokonca získali prvenstvo. „Chlapci nadobudli nové skúsenosti, znova sa mnohému naučili. Verím preto, že to bolo pre nich poučné, len takýmito súťažami môžeme napredovať a posúvať sa výkonnosťou,“ podotkol tréner J. Plavčan.

Zápasnícky klub v Starej Ľubovni bol založený ešte v roku 1985 a do svojich radov naďalej prijíma nových členov. Podľa trénerov ponúka všestranný telesný rozvoj či pestovanie osobných vlastností.

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 21 (1. jún 2022)