top of page
  • Peter Rindoš

VIDEO S vydarenou sezónou sa volejbalisti rozlúčili víťazstvom

Volejbalisti Starej Ľubovne sa s prvoligovou sezónou rozlúčili víťazstvom 3:0 nad Komárnom. Rovnakému súperovi krátko predtým v rámci 18. dvojkola podľahli 1:3. Už pred zápasmi bolo rozhodnuté, že naši obsadia v konečnej tabuľke výbornú štvrtú priečku.

Zápasy záverečného dvojkola sľubovali atraktívne súboje, keďže sa v nich stretol štvrtý tím VKM proti tretiemu VK Spartak UJS. Žičlivá bola aj atmosféra v športovej hale, domácich povzbudzovali hluční fanúšikovia.

Hostia uhrali v prvom zápase koncovky

Hneď v úvode začali domáci dobre a uchmatli si prvý set. Hostia však zavelili k obratu, keď najmä v treťom a štvrtom sete zvládli tesné koncovky. „Začali sme zle a v prvom sete sme sa trápili na prihrávke. Tá nám potom začala fungovať a zvládli sme druhý set a aj ďalšie koncovky,“ hodnotil úvodný zápas tréner a zároveň hráč hostí Dávid Ferencz, ktorý vyzdvihol dobre podanie domácich. „Chceli sme vyhrať aj druhý zápas, žiaľ, nevyšlo to. Zranil sa nám ďalší hráč a robili sme aj veľa chýb. Stará Ľubovňa má mladý káder, ktorý dobre bojoval a vychádzalo mu aj kvalitné podanie.“

V kabíne si povedali, že zaberú

Hráči VKM sa po nevydarených koncovkách úvodného zápasu v tom druhom výrazne zlepšili. Chlapcom vychádzala kvalitná obrana. „Podali sme dobrý kolektívny výkon. Vychádzala nám obrana na sieti a tiež v poli. Začali sme aj dobre podávať. Myslím, že po prehratom prvom zápase sme sa poučili z chýb. Napokon, aj v kabíne sme si povedali, že poriadne zapneme,“ povedal domáci hráč Šimon Reľovský, ktorý patril v zápase k najlepšie hodnoteným, keď k výhre dopomohol viacerými získanými bodmi.

Cieľ sa podarilo naplniť

Záverečnou výhrou v prvej lige hráčom i trénerom VKM ešte sezóna zďaleka nekončí. Keďže väčšina kádra je zložená z mládežníkov, tí budú pokračovať v záverečných fázach vlastných súťaží.

Konečné štvrté miesto v tabuľke znamená pre Staroľubovňanov solídne umiestnenie. Zverencom trénera Mareka Kseňáka sa tak podarilo naplniť cieľ bojovať v hornej polovici tabuľky.

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 13, 5. apríla 2023)