top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

VIDEO Súťaže s vytrénovanými postavami opäť v Starej Ľubovni

Vytrénované postavy z prostredia kulturistiky a fitnes sa znova zišli na pódiu v Starej Ľubovni. V mestskej športovej hale sa začiatkom mesiaca konali Majstrovstvá Slovenska v dorasteneckých kategóriách a masters. V súťažiach sa darilo aj domácim zástupcom, Ema Lukáčová dokonca získala šampionátový titul.


Ústup pandémii umožnil súťažiť aj kulturistom a vyznávačom fitnes. „Na súťaži sa nám predstavilo celkovo 86 pretekárov, z nich osem reprezentovalo náš klub. V podstate je to prvá súťaž, s ktorou začíname. Vrcholom budú neskoršie majstrovstvá Európy,“ povedal Andrej Hlinka, organizátor a predseda Klubu športovej kulturistiky mesta Stará Ľubovňa.Úspechy domáceho KŠK

Výborným výkonom sa predviedla domáca zástupkyňa Ema Lukáčová, v kategórii bikiny fitnes začiatočník. V nej získala slovenský titul. „Je to úžasný pocit a bola som príjemne prekvapená, lebo som si najprv myslela, že mi bude chýbať sebavedomie, ale išlo to úžasne. Vďaka patrí celému môjmu tímu na čele s trénerom,“ povedala Staroľubovnianka krátko po ohlásení zlata.

Cenný úspech zaznamenal aj Ľubomír Lukáč, mimochodom otec, ktorého dve dcéry, vrátane víťaznej Emy taktiež pretekali. V kategórii klasická kulturistika získal striebro.


„Cítil som sa veľmi dobre, odpichol som sa od predchádzajúcich výsledkov, takže som spokojný. Už zakrátko ma čakajú ďalšie preteky, vrátane Európy,“ hodnotil úspešný medailista z domáceho KŠK.

Medzi svetlé zjavy podujatia patrila aj ďalšia domáca pretekárka. Olivia Daňková obsadila v kategórii bikiny fitnes piate miesto. „Bol to zvláštny pocit, pretože som nemala vysoké očakávania. Do budúcnosti sa chcem ešte viac zlepšiť a posúvať.“ Pochopiteľne, za zmienku stojí aj víťazstvo Michala Viru v kategórii mens physique začiatočník.

Program v hale sa niesol vo výbornej atmosfére, výkony športovcov sledovalo niekoľko desiatok divákov. Podobné podujatia plánuje organizátor aj v budúcnosti.Úspechy aj na Best Cupe

Okrem spomínaných súťaží sa na druhý deň po sobote konala aj celoslovenská súťaž Best Cup. Do Starej Ľubovne tentoraz prišlo až 160 pretekárov. Náš klub reprezentovalo osem športovcov. V kategórii juniorky bikiny do 166 centimetrov získala Slávka Pavlovičová siedme miesto a v kategórii nad 166 centimetrov Simona Lukačová skončila piata. V kategórii juniorov mens physique do 174 centimetrov získal Mário Vira šiestu priečku a nad 174 centimetrov bol Denis Lojek štvrtý. V kategórii juniori kulturistika open obsadil Mário Vira piatu priečku.

V kategórii muži klasická kulturistika získal Ľubomír Lukáč bronz. Denis Lojek sa zúčastnil aj v kategórii mens physique do 174 centimetrov mužov, kde obsadil ôsmu priečku. V kategórii ženy bikiny fitnes nad 169 centimetrov bola Simona Lukáčová ôsma.


M-SR dorastencov a masters 
– výsledky domácich pretekárov KŠK
- dorastenky bikiny fitnes začiatočník: 
1. Ema Lukáčová, 6. Ema Tuplová 10. Sofia Bujňaková.
- dorastenky bikiny fitnes: 
5. Olivia Daňková 
- klasická kulturistika začiatočník: 
3. Mário Vira a tiež šiesty v kategórii dorastenci kulturistika 
- dorastenci mens physique začiatočník: 
1. Michal Vira 
- dorastenci mens physique: 
4. Filip Labuda a v kategórii fitnes dorastenci získal striebro
- klasická kulturistika masters (nad 40 rokov): 
2. Ľubomír Lukáč 

foto: ĽMS

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 14 (13. apríl 2022)Comments


bottom of page