VIDEO Rozmáhajú sa internetové podvody, obeťami sú najčastejšie starší ľudia
- Alena Dudláková
- před 2 minutami
- Minut čtení: 1
Internetoví podvodníci sú čoraz vynaliezavejší a ich obeťami sa často stávajú seniori.
Polícia a Okresný úrad v Starej Ľubovni zorganizoval preventívne stretnutie, na ktorom upozornili na najčastejšie formy podvodov a spôsoby ochrany. Podľa riaditeľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru Dušana Iľkoviča, evidujú v okrese už dva prípady od začiatku roka, pri ktorých podvodníci zneužili osobné údaje občanov získané pod zámienkou investovania a pripravili ich o peniaze.
Seniori sa počas prednášky dozvedeli ako rozpoznať podvodné telefonáty, falošné internetové stránky či podozrivé správy.
PODVODNÍCI SÚ VYNALIEZAVÍ
Dôležité je najmä neposkytovať neznámym osobám osobné údaje, tiež z platobných kariet ani prístupové heslá. „Podvodníci stále prichádzajú s novými spôsobmi, vedia ako ľudí oklamať. Môže ísť o telefonáty, internetové podvody alebo rôzne aplikácie,“ upozornila prednostka Okresného úradu Katarína Tomková. Snahou je v podobných preventívnych aktivitách pokračovať aj v ďalších obciach okresu. Podľa organizátorov je informovanosť a opatrnosť najúčinnejšou ochranou pred stratou peňazí a zneužitím osobných údajov.
(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 11, 3. jún 2026).



Komentáře