top of page
  • Peter Rindoš

VIDEO Futbalisti prekvapili a pozývajú na sobotu

Nečakané, no o to cennejšie! Futbalisti Redfox Stará Ľubovňa dokázali zvíťaziť na ihrisku Rimavskej Soboty, teda priameho konkurenta o špicu tabuľky tretej ligy Východ, po výsledku 1:0. Dôležitý zisk troch bodov umocňuje fakt, že domáci nastúpili s množstvom hráčov fortunaligového Ružomberka.

Po dvoch zápasoch bez výhry cestovali Staroľubovňania v rámci 19. kola súťaže na juh Slovenska v tichosti, no vyzbrojení taktickou pripravenosťou a obrovským odhodlaním. Súboj druhého s tretím sľuboval veľký záujem futbalovej verejnosti. „Niekedy je lepšie ísť k ťažkému súperovi a tam sa víťazstvom nakopnúť. Verím, že to vonku zlomíme a hlavne budeme veriť, že môžeme v Rimavskej vyhrať,“ hovoril ešte po domácej remíze so Sninou 1:1 stredopoliar Redfox Kamil Karaš.

Faktor Serečin

Skúsený tvorca hry zjavne nehovoril do vetra a priebeh zápasu v Rimavskej Sobote mu dal za pravdu. So spoluhráčmi na ihrisku mohli už po prvom polčase vyhrávať rozdielom troch-štyroch gólov. Bol to práve K. Karaš, kto nastrelil žrď a v ďalšej tutovke mieril vedľa. Vyloženú príležitosť zahodil aj Matúš Perháč a pri delovke Erika Jendriška sa zaskvel domáci brankár. „Súpera sme dokázali kontrolovať, no z tých štyroch tutoviek sme mali využiť minimálne dve,“ poznamenal tréner hostí Piotr Kapusta. Jeho očakávania napokon úspešne zavŕšil kanonier Filip Serečin. Hoci najlepší strelec súťaže tentoraz nebol v základnej zostave Redfox, jeho chvíľa prišla v druhom polčase, desať minút po pobyte na trávniku, keď po štandardnej situácii obstrelil domáci múr. Serečin proti Rimavskej Sobote dvakrát skóroval aj doma pri výhre 3:2.

Posily z Ružomberka a súper z Námestova

Výhra na juhu Slovenska vrátila Staroľubovňanov späť do boja o prvé miesto tabuľky, keď za nedeľňajším súperom i za Stropkovom zaostávajú z tretieho miesta o tri body. Vážnosti trojbodového zisku pridáva aj fakt, že Staroľubovňania sa dokázali vysporiadať so súperom, ktorého tentoraz posilnili až piati hráči Ružomberka. Pre domácu Rimavskú Sobotu zároveň išlo o prvú stratu bodov v domácom prostredí. „Mali sme dve tutovky, ale musím chlapsky povedať, že výhru sme si nezaslúžili. Máme za sebou prvú prehru, očakával som, že raz to príde. Musíme sa preto zomknúť a pracovať na sebe,“ povedal pre portál rimava.sk domáci tréner Eugen Bari.

Stará Ľubovňa dosiahla plný bodový zisk u súpera iba druhýkrát v sezóne, navyše po najdlhšej možnej dobe, keď naposledy zvíťazila ešte v prvom kole v Lipanoch. Najnovšie ju čaká súper z Námestova, proti ktorému síce v prvom vzájomnom dueli herne dominovala, no aj tak prehrala 2:0. Zápas je naplánovaný na veľkonočnú sobotu od 15. hodiny.

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 12, 27. marca 2024)