top of page
  • Writer's pictureMgr. Peter Šlosár

Traktoristi si zmerali sily

Updated: Jul 9, 2020


traktor1

Obcou Čirč sa netradične, v nedeľu 22. októbra ozýval zvuk traktorov. Práve táto obec je známa tým, že tieto stroje, ktoré sa bežne využívajú v poľnohospodárstve a lesných prácach, môžete nájsť takmer v každej druhej domácnosti. Dôvodom ale nebola žiadna takáto činnosť, ale súťaž s názvom Čirčanský traktor, ktorú zorganizovala miestna skupina nadšencov týchto strojov.


Takéto preteky, ktoré sú v staroľubovnianskom okrese jediné svojho druhu, sa konali v časti obce Čirč, ktorú domáci nazývajú Polesie. Skôr, ako si všetci zúčastnení pretekári zmerali sily na trati, sa konala prezentačná jazda obcou, a to nielen traktorov, ale aj terénnych vozidiel. Na trati dlhej 800 metrov, ktorá bola v niektorých miestach náročná a nebezpečná, sa predstavilo celkovo deväť súťažiacich. ,,Pri organizovaní týchto pretekov sme sa inšpirovali podobnými podujatiami, ktoré sa konajú v iných častiach Slovenska. Súťažnú trať sme pripravili tak, aby bola hlavne bezpečná, na druhej strane, aby ponúkla divákom a súťažiacim aj určitú dávku adrenalínu, ktorá na takýchto podujatiach nesmie chýbať,“ informoval Milan Majdák, spoluorganizátor pretekov. Princíp súťaže spočíval nielen v čo najrýchlejšom prejdení trate, ale aj v cúvaní na terč, montáži kolies a iných disciplínach, ktoré preverili nielen jazdné zručnosti pretekárov, ale aj ich technické schopnosti. Všetky tieto úlohy najlepšie zvládol Ján Majdák. Na druhej priečke sa umiestnil Martin Dufala a tretí v poradí skončil Ján Príhoda.

traktor2

Organizátori plánujú v tomto podujatí, ktoré si prišlo pozrieť zhruba 500 divákov, pokračovať aj v budúcnosti. ,,Určite by sme privítali, aby sa do pretekov zapojili nielen miestni, ale aj majitelia traktorov z okolia,“uviedol M. Majdák.


ความคิดเห็น


bottom of page