top of page
  • Peter Rindoš

Sériu šiestich výhier prerušili futbalisti remízou v Bardejovskej Novej Vsi

Sériu šiestich víťazstiev futbalistov Starej Ľubovne prerušila nedeľňajšia remíza 2:2 na pôde Bardejovskej Novej Vsi. Hostia si vďaka získanému bodu naďalej udržali pozíciu lídra tabuľky štvrtej ligy, pred Gerlachovom vedú o skóre.

Obaja súperi sa vo vzájomnom zápase stretli iba pred dvoma mesiacmi v Starej Ľubovni, kedy v dohrávke z jesene šokujúco dominovala Bardejovská Nová Ves po výsledku 1:4. Hráči MFK ADV sa však postupne dostali do pôvodného režimu a v súťaži znova začali dominovať. Výsledok z ostatného kola ich síce pripravil o víťaznú sériu, nezahatal im však cestu k bodu. „Zápas spĺňal všetky športové kritériá vyšších súťaží, remíza je spravodlivá,“ poznamenal v mediálnom výstupe pre svoj klub MFK ADV Stará Ľubovňa jeho tréner Jozef Kukulský.

Obrovské šance v druhom polčase

Náš zástupca vycestoval do miestnej časti mesta Bardejov s úmyslom bodovať naplno, hoci v tíme predpokladali, že hráčov nečaká nič ľahké. „V prvom polčase nás prvých pätnásť minút domáci aktívnou hrou napádali, k čomu vyústil aj premenený pokutový kop. Postupom času sme vyrovnali, boli sme nebezpeční k súperovej bráne, kde sme aj gólom potvrdili našu hernú kvalitu,“ opísal prvý polčas tréner J. Kukulský.

V druhom polčase domáci nepremenili veľkú šancu, keď nastrelili iba konštrukciu staroľubovnianskej brány. Hostia však naďalej pridávali a odmenou im bol vedúci gól. „V priebehu druhého polčasu to bol živý futbal vo vysokom tempe a za stavu 2:1 sme mali tri obrovské príležitosti, ktoré sme nepremenili. Domáci nás potrestali vyrovnávajúcim gólom,“ povedal šéf hosťujúcej lavičky, ktorý za predvedený výkon svojim zverencom poďakoval.

V budúcom kole sa MFK ADV predstaví pred svojimi fanúšikmi znova proti súperovi zo susedného okresu. Zápas proti Sabinovu sa odohrá najbližšiu nedeľu o 17. hodine.

VÝSLEDKY
ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves – MFK ADV Stará Ľubovňa 2:2 (1:1)
Góly hostí: Tináth, Lapoš. Zostava hostí: I. Siletskyi, P. Imrich, P. Rindoš, K. Tináth, R. Švec, M. Rabík, R. Lapoš, F. Vojtek, F. Serečin, L. Tóth, F. Reľovský. Náhradníci: J. Kosturko, G. Škvarla, D. Kačmarčík.

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 20 (25. máj 2022)