• Writer's pictureRedakcia ĽN

Stolní tenisti uspeli na majstrovstvách Podtatranského regiónu

Na Majstrovstvách Podtatranského regiónu v stolnom tenise zaznamenali viacero úspechov aj zástupcovia STK Stará Ľubovňa/Jakubany. Pohárové umiestnenia zbierali medzi dospelými i mládežou.

Medzi dospelými na turnaji v Spišskom Štvrtku si v konkurencii vyše troch desiatok stolných tenistov vybojoval prvenstvo Dávid Gašparovič, ktorý porazil vo finále Martina Milana z Fortuny Kežmarok. Okrem titulu išlo do Starej Ľubovne aj tretie miesto, ktoré zaznamenal Jaroslav Pavlík.

Okrem úspechov v súťaži jednotlivcov bodovali zástupcovia STK Stará Ľubovňa/Jakubany aj vo štvorhre. Titul získala najvyššie nasadená dvojica D. Gašparovič/Pavlík, ktorá vo finále zdolala klubového spoluhráča Tomáša Gašparoviča a jeho partnera Milana.

Darilo sa aj nádejam na Majstrovstvách Podtatranského regiónu mládeže jednotlivcov v Kežmarku. Za účasti osemdesiatich žiakov si v kategórii najmladších žiakov odniesol prvenstvo Bruno Sčensný, ku ktorému sa tretím miestom pridal Tomáš Dulák. Medzi mladšími žiakmi získal tretie miesto Marko Gontkovič. Rovnako bronzový stupienok sa podaril aj Oliverovi Krupanskému medzi staršími žiakmi.

Vo štvorhre zaznamenali dve tretie miesta Sčensný/Dulák medzi najmladšími a Filip Jozefík/Jakub Hermel medzi staršími žiakmi.

rin, foto: archív

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 12, 27. marca 2024)