• Mário Veverka

Skončila základná časť rwm futsalovej ligy

Updated: Jul 15, 2020

V nedeľu sa 7. kolom skončila základná časť RWM futsalovej ligy. Priamy postup do semifinále si zabezpečli Hojdič Café a Lamasia. O ďalšie dve miesta sa v play-off pobijú JR Team, Bajan Cardinals, FK Gerlachov a Plavnica U19.

V sobotu sa hralo 6. kolo, v ktorom sa odohrali dôležité zápasy o priamy postup do semifinále aj do play-off. Favoritom prvého stretnutia bol jednoznačne  JR Team. A začal veľmi aktívne, už v 3. min. sa ujal vedenia 1:0. Aj v ďalších minútach vyvíjal na súpera silný tlak a po dvoch ďalších vynikajúcich príležitostiach sa skóre nemenilo len vďaka výborným zákrokom  brankára Veľkého Lipníka. Lipničania však neskladali zbrane, postupne sa vymanili spod tlaku súpera a pokúšali sa o protiútoky. V 9. min. sa im podarilo vyrovnať a o dve minúty už viedli 1:2. Do konca 1. polčasu JR Team ešte stihli vyrovnať na 2:2. Po vyrovnanom stretnutí v prvom polčase sa v druhom dejstve už prejavila kvalita a ambícia favorita zápasu, JR pridali ďalšie tri góly a splnili predzápasový cieľ. Mužstvo odchádzalo do šatne spokojné, čo potvrdil aj kapitán. „Naše ambície sa nemenia, chceme túto súťaž vyhrať. Brali sme len víťazstvo, ktoré nám zabezpečovalo kontakt so špičkou tabuľky,“ povedal Michal Rojek. V druhom sobotňajšom zápase sa síce o špicu nehralo, ale o účasť v play-off áno. Zápas nemal jednoznačného favorita. Väčšie šance sa dávali mladíkom z Plavnice, no Gerlachov napokon zvíťazil 6:1.

15977202_1171402372973524_8812159940276762497_n

Šlágrom kola bol zápas dvoch adeptov na celkového víťaza Lamasie a Bajan Cardinals.  Od prvej minúty stretnutia sa na palubovke odohrával vyrovnaný súboj. Bol to zápas bojovný, rýchly, tvrdý ale v rámci fair play a diváci sa mali na čo dívať. V 7. min. sa vedenia ujala Lamasia, v poslednej min. 1. polčasu Cardinali vyrovnali. Vyrovnaný priebeh mal aj druhý polčas, Lamasia opäť išla do vedenia 1:2, ale súper o 2 min. vyrovnal na 2:2. A nekompromisný boj pokračoval. Keď sa zdalo že súperi si podelia body, Lamasia v poslednej minúte zápasu strhla víťazstvo na svoju stranu. Cardinalom sa nedá nič vyčítať, možno boli v tomto zápase aj o niečo lepší. „ V prvom rade chcem poďakovať hráčom oboch tímov za fair hru. Samozrejme, sme trochu sklamaní, chceli sme vyhrať. Ale vo vyraďovačke zabojujeme o semifinále. A potom uvidíme, nikto nič nemá isté,“ poznamenal kapitán Cardinals Adrián Mušinský. Text: Ján Petrus  (krátené)

16114393_1171402379640190_7832752803620707975_n

V šlágri 6. kola prišli BAJAN Cardinals (vo svetlých dresoch) o víťazstvo v poslednej minúte.

V nedeľu sa v športovej hale odohralo posledné kolo základnej časti. V Veľkému Lipníku v druhom zápase stačilo nad „bezzubým“ posledným tímom tabuľky vyhrať a postup do vyraďovacej fázy by ich neminul. Papierovo zdatnejší Lipníčania však „duel o všetko“ nezvládli, prehrali 3:4, a v tabuľke tak obsadili predposledné miesto. Ľubovnianski mladíci si zas po zbabraných výsledkoch aspoň sčasti dokázali napraviť chuť.

Zakopnutie Veľkého Lipníka v predchádzajúcom zápase výrazne dopomohlo Gerlachovčanom, ktorí si tak mohli schuti zahrať, keďže už pred zápasom mali istý postup do play-off.

Ten úplne posledný zápas základnej časti sľuboval atraktívny a hlavne vyrovnaný duel, no nestalo sa tak. Keďže JR TEAM kvôli reprezentačným povinnostiam ešte stále chýbajú najväčšie hviezdy, pričom ten posledný zápas museli odohrať v ešte oklieštenejšej zostave ako obvykle, kanonieri z Hojdiču im nedali žiadnu šancu. Už po prvej polovici totiž viedli 4:1, v tej druhej nasúkali súperovi ešte ďalšie tri góly. Hattrick vstrelil Dávid Košč, ktorý sa tak s 12 zásahmi vyšvihol na prvé miesto najlepších strelcov. Dokopy dokázal Hojdič za sedem zápasov nasúkať 47 gólov a s 19 bodmi tak zaslúžene postupujú do vyraďovačky z prvého miesta. Text: Patrik Boďo (krátené)