top of page
  • Peter Rindoš

Senzácia alebo realita? Ľubovňa dobyla v premiére futbalovú pevnosť v Lipanoch!

Futbalisti nováčika Redfox FC Stará Ľubovňa zvíťazili v tretej lige Východ na ihrisku súpera mimoriadne zvučného mena v Lipanoch 3:1. Úspech sa dostavil iba pár dní po tom, ako v prvom kole Slovenského pohára vyhrali aj u štvrtoligistu z Tvrdošína 5:1. Už najbližšiu sobotu čaká nášho zástupcu ďalší špičkový súper Vranov nad Topľou.

Lipany patria už dlhéroky medzi absolútnu špičku tretej ligy, aj naposledy zaostali za postupujúcou Spišskou Novou Vsou na druhom mieste iba o dva body. Skalopevne pôsobia najmä na domácom ihrisku, odkiaľ si súperi body neodvážajú. A hoci do sobotňajšieho zápasu vstúpili iniciatívne, boli to hostia, ktorí v úvode nastrelili tyč a pred gólmanom Bartošom nepochodil vo veľkej šanci ani Filip Serečin. Zdalo sa, že je otázkou času, kedy sa vedenia ujmú hostia. „Vedeli sme, že Ľubovňa poskladala kvalitný tím, poznám 80 percent ich kádra, takže sme ani nečakali ľahký zápas. Nám niektorí hráči odišli, nejakí skončili, mali sme problémy aj so slabou účasťou hráčov na tréningoch.

Ľubovňa vyhrala zaslúžene,“ rozhovoril sa v telefonickom hodnotení skúsený tréner Lipian Pavol Vytykač.

Gólová premiéra Samuela Kuca

Po nepremenených šanciach sa predsa len úvodného gólu dočkali hostia, keď

si loptu do siete smolne zrazili domáci. Druhý gól prišiel päť minút po prestávke

a krátko po červenej karte pre hráča Lipian. Autorom víťazného zásahu bol pri

svojej premiére v novom treťoligovom drese Samuel Kuc, predsezónna posila.

„V Lipanoch sme nemali veľké oči, verili sme však vlastné kvality. Môj gól prišiel

zo štandardky, kedy to Filip Serečin dobre nacentroval. Po ňom sme sa upokojili a mali ďalšie šance.“

Podľa odchovanca Košíc bola výhra Staroľubovňanov absolútne zaslúžená. „Dobre sme kombinovali a mali sme herne navrch v prvom i druhom polčase. Krátko po prestávke im rozhodca vylúčil hráča, takže sme mali všetko vo vlastných rukách. Škoda červenej

karty pre nášho Filipa Turlíka, po ktorej sme nechalisúperovi viac priestoru. Výhra v Lipanoch je však dobrý odrazový mostík, pretože poznáme ich históriu i to, že sa u nich

nevyhráva. Navyše na zápas prišlo slušné množstvo divákov. Ak budeme takto

pokračovať, výsledky sa dostavia,“ dodal 25-ročný defenzívny futbalista.

Pavol Vytykač: Ak má Ľubovňa ambície, želám jej

Viacerých vo verejnosti prednedávnom prekvapili vyhlásenia z vedenia Ľubovňa Redfox FC. V nich zaznelo, že tím nováčika chcevyhrať súťaž a postúpiť vyššie. U niektorých to vzbudzovalo prílišnú sebadôveru. „Sme šťastní, že chalani odštartovali tretiu ligu vysoko

kvalitným výkonom. Ak pri tom zotrvajú, budeme sa na konci všetci radovať. Osobne verím každej zložke v klube - hráčom, realizačnému tímu, aj kolegom z vedenia. Máme na to, aby sme naplnili tohtosezónne ciele,“ potvrdil Štefan Lazorčák, zástupca sponzora

klubu, ktorý stál za predsezónnym vyhlásením. Ambíciu Staroľubovňanov zaregistroval

aj šéf lavičky na lipianskej strane, ktorého sme požiadali o reakciu. V nej pripomenul, že kým v prípravných zápasoch v minulosti vyučovali Lipany Ľubovňu, tentoraz to bolo naopak. „Tak to už vo futbale chodí. A vyhlásenia Ľubovne, že chcú ísť na postup? Prečo nie! Mám rád sebavedomých ľudí. Ak majú také ambície, želám im,“ povedal niekdajší vynikajúci ligový kanonier Tatrana Prešov.

Keďže si Staroľubovňania zvolili za hrací deň v domácom prostredí sobotu, v tú najbližšiu sa predstavia proti Vranovu nad Topľou. Proti tretiemu tímu tretej ligy z minulej sezóny odohrajú zápas už od 15. hodiny.

Peter Rindoš, foto: fb/šk odeva lipany

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 28, 9. augusta 2023)

Výsledok

ŠK Odeva Lipany – Stará Ľubovňa Redfoxx FC 1:3 (0:1)

Góly: Vranko – vlastný, Kuc, Serečin. Zostava hostí: Švec – Witek, Piter Bučko, Kuc, Turlík, Karaš, Bomba, Serečin, Majeran, Rindoš, Perháč, pripravení: Tináth (C), Imrich, Vojtek, Rečičár, Haščák, Regitko.