top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Sabinov inkasoval poltucet

Updated: Jul 31, 2020


DSC_0025

V sobotu čakal ľubovnianske mužstvo zaujímavý súboj. V 14. kole IV. futbalovej ligy MFK privítal na svojom štadióne hostí zo Sabinova, ktorí ťahali šnúru štyroch víťazných zápasov. Ľubovňania potvrdili stúpajúcu formu a po výbornom kolektívnom výkone uštedrili súperovi ponižujúcu prehru 6:0.


Domáci išli za svojím cieľom – plným bodovým ziskom, hneď od začiatku zápasu. Obrana pozorne strážila šestnástkový priestor, nedovoľovala súperovi rozvíjať nebezpečné akcie. V útočnej fáze prinieslo svoje ovocie kolektívne poňatie hry, keď hráči uprednostňovali prihrávku lepšie postavenému spoluhráčovi pred individuálnym zakončením, čo napokon vyústilo do rekordného domáceho víťazstva. Prvý gól padol po peknej kombinačnej akcii v 19. minúte, keď Kyšeľa ideálne prihral Selepovi a ten strelou tesne k pravej žrdi nedal brankárovi Slaninkovi šancu. O 10 minút si tí istí aktéri vymenili miesta a Kyšeľa po Selepovej prihrávke ako cez kopirák strelil druhý gól domácich. Ľubovňania nepoľavovali v útočnej snahe, v 33. minúte prudká strela Miroslava Krafčíka trafila ľavý horný roh súperovej brány a bolo 3:0. Domáci mali ešte ďalšie príležitosti, ale stav sa už do polčasovej prestávky nemenil.


Dianie v druhej 45-minútovke i to, čo povedali na vysoké vťazstvo strelci gólov i prezident MFK, sa už nájdete v  Ľubovnianskych novinách č. 39, ktoré sú v predaji do 30. októbra.

DSC_0043

Hoci po tejto príležitosti D. Nemerguta (v bielom) zazvonila žrď, hráči MFK nechali 120 divákov zakričať „Góóól!“ až šesťkrát.


––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.  Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. Nezabudnite si ho preto kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca.


Comments


bottom of page