• Peter Rindoš

Po zlom úvode futbalisti otočili zápas vo Veľkom Šariši

Futbalisti Starej Ľubovne zaznamenali dôležitú výhru na ihrisku Veľkého Šariša 1:3. Hoci do polčasu hostia prehrávali, zlepšený výkon im pomohol k zisku troch bodov. V tabuľke štvrtej futbalovej ligy zostáva MFK ADV naďalej na druhej priečke.

V jeseni bezkonkurenčného lídra zo Starej Ľubovne pripravili po remíze na domácom trávniku Šarišania prekvapivo o dva body. Súperovi teda bolo čo vracať.

Nevydarený prvý polčas

V úvodnom polčase patril výkon Staroľubovňanov k najhorším v sezóne, domáci viedli 1:0 a nechýbalo, aby svoje vedenie zveľadili.

„Nevychádzala nám hra dozadu a nedarilo sa nám ani v ofenzíve. Šariš nám hrozil množstvom protiútokov. Bolo to celé zlé,“ okomentoval prvú časť stretnutia stopér Staroľubovňanov Martin Rabik (na fotografii). Ako priznal, počas prestávky padali v kabíne aj tvrdšie slová. „Už sme si nemohli dovoliť prehrať, potrebovali sme preto zjednodušiť hru. Na ťažkom teréne sa nedalo veľmi kombinovať, no našťastie sa nám obrat podaril.“

Gólom zavelil k obratu

Práve opora zadných radov zavelila k výsledkovému obratu, keď v 55. minúte dala tímu impulz v podobe vyrovnávajúceho gólu. Ten padol vo vyhratom súboji po štandardnej situácii. „Zahrávali sme roh, lopta sa vrátila k Filipovi Serečinovi, ktorý znova odcentroval a mne sa už len podarilo zakončiť,“ poznamenal k dôležitému zásahu M. Rabik. Po gólovej situácii si Staroľubovňania vyrábali jednu šancu za druhou, medzi úspešných strelcov sa neskôr zaradili aj parádnou strelou spoza 16-ky Marco Fernandes a v 80. minúte aj Kristián Tináth.

V budúcom kole sa Staroľubovňania predstavia na domácom trávniku od 16.30 hodiny proti silnému tímu Kežmarku. „Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať a na tom sa nič meniť nebude, takže chceme získať tri body,“ podotkol Martin Rabik.

VÝSLEDOK

FC Pivovar V. Šariš – MFK ADV St. Ľubovňa 1:3 (1:0)

Góly hostí: Rabik, Fernades, Tináth. Zostava Starej Ľubovne: I. Siletskyi - P. Imrich, L. Tóth, P. Rindoš, K. Tinath, R. Švec, J. Kosturko, M. Rabík, R. Lapoš, F. Vojtek, F. Serečin. Náhradníci: A. Ngantsie, F. Reľovský, Marcao, D. Kormaník, E. Tavares, G. Škvarla.

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 16 (27. apríl 2022)