• Writer's pictureRedakcia ĽN

Nepremenili penaltu! Futbalisti Ľubovne zápas výsledkovo nezvládli, prichádza šanca na opravu

Updated: Jun 2, 2023

V súboji hlavných ašpirantov na postup do tretej ligy prehrali futbalisti Starej Ľubovne na pôde Čane 2:0. A hoci väčšinu zápasu herne i v počte príležitostí ovládli, domáci dokázali zužitkovať ich hrubé chyby v obrane. Záver sezóny Majstrovstva regiónu štvrtej ligy Východ tak sľubuje mimoriadne zaujímavú zápletku.

Do Čane prišla asi tridsiatka fanúšikov MFK ADV

Hráči MFK ADV začali zápas neďaleko Košíc sľubne. Domácich takmer nepúšťali za polovicu ihriska a prichádzali aj šance. Zdalo sa, že výsledkový zvrat prinesie 18. minúta, kedy si po nedovolenom zákroku domácich v pokutovom území postavil loptu na jedenástkový bod kanonier Filip Serečin. Nedal, brankár Čane ho vychytal. „Nemôžem skrývať sklamanie, pretože sme prehrali veľmi dôležitý zápas. Musíme premieňať dôležité momenty v zápase, napríklad pokutový kop,“ povedal v mediálnom klubovom výstupe Piotr Kapusta, tréner Starej Ľubovne.

Osudné chyby v obrane

Čaňa predviedla v zápase efektivitu v zakončení. V 30. minúte po rohovom kope vyhral jej útočník súboj na päťke a domáci tím sa ujal vedenia. To prikrášlil v 67. minúte po ďalšom zbabranom súboji hosťujúcej obrany. Aj keď sa Staroľubovňania snažili do konca, kontaktný gól im nebol súdený. „Nad súperom sme dokázali dominovať, vytvárali sme si šance, no chýbala nám kvalita v kľúčových momentoch, ako sú centre, finálne prihrávky či koncovky. Nemôžeme robiť chyby v obrane, pred každým zápasom na to upozorňujem, o to viac to bolí,“ dodal P. Kapusta, ktorý vyzdvihol aj fanúšikov, ktorí vycestovali povzbudiť svojich.

Zastavia rozbehnutý Medzev?

Na Staroľubovňanov čaká už nasledujúcu nedeľu ďalší zo šlágrov súťaže. Tentoraz na domácom trávniku budú hostiť momentálne vedúci tím tabuľky z Medzeva. Ten ťahá sériu siedmich víťazstiev v rade a pred naším zástupcom má spolu s Čaňou jednobodový náskok. Ak chcú domáci pomýšľať na úspech, neostáva im iné, iba sériu Medzeva zastaviť. Ideálnym by bolo víťazstvo. „Teraz je pre mňa najdôležitejšie veriť v našu tvrdú prácu a v našich chlapcov na ihrisku. Vyhrávame alebo prehrávame všetci spolu. Nie všetko máme vo svojich rukách, ale všetko je pred nami,“ poznamenal tréner MFK ADV.

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 21, 31. mája 2023)