• Peter Rindoš

Nedôslednosť potrestal Japonec. Futbalisti remizovali

Updated: Apr 10, 2022

V šlágri uplynulého kola remizovali futbalisti Starej Ľubovne na ihrisku Záhradného 1:1. Hostia si tak udržali druhé miesto v štvrtoligovej súťaži.

Po troch nečakaných prehrách, kedy sa hráči MFK ADV porúčali z líderskej pozície a následnej osemgólovej výhre nad Demjatou, cestovali Staroľubovňania k susedovi v tabuľke do Záhradného.

Vyrovnával Serečin

Už po piatich minútach hostia boli nútení urobiť zmenu v zostave, keď zadné rady na ihrisku musela opustiť nedávna posila Gabriel Škvarla.

Vo vyrovnanom priebehu zápasu sa ako prví tešili domáci, ktorí otvorili skóre tesne pred prestávkou. Nedôslednosť v obrane trestal japonský legionár Hiroyashu Koshi.

V druhom polčase mali hostia viacero príležitostí vyrovnať. Najmä úmyselná ruka domáceho stopéra pred možným samostatným nájazdom na brankára zaváňala červenou kartou, rozhodca však netrestal. Napokon sa ujalo zakončenie kanoniera Filipa Serečina, ktoré výsledok šlágra uzavrelo.

V budúcom kole privítajú Staroľubovňania Nižný Hrušov, v ktorom očakávajú fanúšikovia zisk troch bodov.

VÝSLEDOK

ŠK Záhradné – MFK ADV Stará Ľubovňa 1:1 (1:0)

Góly hostí: Serečin. Zostava hostí: Siletskyi – Rabik, Serečin, Kačmarčík, Imrich, Tóth, Rindoš, Tináth (C), Škvarla, Švec, Lapoš. Striedali: Zamiška, Reľovský, Fernandes.