top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Na Slovenke roka 2019

Updated: Jul 1, 2020


farba eva

Prestížna anketa Slovenka roka uzavrela svoju XI. kapitolu. Prvýkrát sa medzi 27 nominovanými ženami z celého Slovenska ocitla aj zástupkyňa Starej Ľubovne Eva Kollárová (na fotografii vľavo so šéfredaktorkou časopisu Slovenska M. Mikovou a priateľkou A. Bobuľskou). Nominovaná bola v kategórii Podpora mladých talentov. Pýtali sme sa jej na  dojmy i zážitky z veľkolepej akcie i galaprogramu Slovenka roka 2019.


Na nás, divákov, pôsobil program odvysielaný 5. mája verejno-právnou televíziou RTVS veľkolepo a predpokladáme, že tomu predchádzali veľké prípravy… Aké to bolo?


– Bol to zvláštny pocit, ocitnúť sa v priestoroch, kde sa človek len tak nedostane. Nová budova SND. Nekonečný labyrint… Šatne. Bez sprievodcu nemáte šancu trafiť. Najprv vás zveria do rúk profesionálnych maskérov. Keď sa potom pozriete do zrkadla, takmer sa nespoznáte. Generálka v divadelnej sále. Množstvo ľudí, ktorí pobehujú po javisku, v hľadisku… Kameramani, režisérka, asistenti, množstvo techniky. Usádzajú vás na konkrétne miesto, lebo je naň nasmerovaná kamera, ktorou vás budú v priamom prenose snímať. Potom krátky čas na prezlečenie do „róby“, posledné pokyny režisérky. Odrátavanie. A priamy prenos z galaprogramu môže začať. Od tejto chvíle chaos mizne a všetko plynie prirodzene, v príjemnej a žičlivej atmosfére. Prispeli k tomu aj skvelí moderátori Janette Štefánková a Ľubomír Bajaník a, samozrejme, kvalitný program.


Napokon, to sme videli, program pôsobil uvoľnene. Aké boli reakcie okolia na tvoju nomináciu a účasť v tejto celoslovenskej ankete? Ozývali sa ľudia, podporovali ťa, blahoželali?


– Sila médií je veľmi veľká. Slovenská televízia, Slovenský rozhlas, šasopis Slovenka, ale aj Podtatranské noviny či Ľubovnianske noviny, internet, facebook, intenzívna propagácia a informácie o tejto prestížnej ankete – to všetko prispelo k tomu, že sa mi ozývali ľudia, s ktorými sa denne stretávam, ale aj takí, s ktorými som dávno nekomunikovala či pretrhla kontakty. Aj úplne neznámi, písali mi, telefonovali… Zastavovali na ulici, v reštaurácii, v kaviarni, blahoželali mi k nominácii. Bolo to veľmi príjemné, aj keď mojím najobľúbenejším miestom aj naďalej zostáva to režisérske za klavírom v našej obradnej sieni. Keďže môj profesionálny i voľnočasový záber je dosť veľký, je až neuveriteľné, aké skupiny, jednotlivci a tiež z akých rôznych kútov Slovenska, Čiech, Poľska či Srbska sa ku mne prihlásili. V deň konania galaprogramu som dostala desiatky sms správ. Niektoré ani netuším, od koho prišli.


Napokon aj sa hlasovalo rôznymi formami a o víťazkách už prakticky rozhodovala široká verejnosť…


– Všetkým, známym i neznámym, ktorí ma celý čas podporovali a posielali mi svoje hlasy (a nebolo ich málo!), sa chcem ešte raz úprimne poďakovať. Veľmi si to vážim!


Foto: www.starproduction.sk


Pokračovanie rozhovoru nájdete v ĽN č. 21, ktoré bude v predaji do 3. júna


––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.


Comments


bottom of page