• Peter Rindoš

Futbalisti zastavili minisériu prehier, s Čaňou remizovali

Futbalisti MFK ADV Stará Ľubovňa prerušili trojzápasovú sériu prehier v štvrtoligovej súťaži, keď v nedeľu remizovali na domácom trávniku s Čaňou 2:2. Po odídenom trénerovi Jozefovi Kukulskom šéfoval lavičke Marián Solotruk.

V zápase išlo o súboj dvoch víťazov minulej sezóny štvrtej ligy Sever a Juh. Obidva tímy ešte donedávna viedli aj tohtosezónnu tabuľku, prišli však nezdary. V tom ostatnom prehrala Stará Ľubovňa doma s Kechnecom 1:6 a Čaňa, rovnako doma, s Medzilaborcami dokonca 1:7.

Mrzia najmä zranenia

Pre obe mužstvá bol zápas po predchádzajúcich výbuchoch dôvodom na revanš. K nemu sa ako prví priblížili hostia, ktorí v 36. minúte otvorili skóre, domáci však okamžite odpovedali po zásahu Filipa Serečina a do prestávky sa im podarilo po hlavičke Martina Rabika dokonca otočiť výsledok. Hostia napokon v druhom polčase vydolovali bod. „Zápas bol vyrovnaný s minimom šancí, škoda agresívnej hry súpera, s tým sa neviem vyrovnať. Tých zranení je dosť, ale ako tím sa s tým musíme vysporiadať. Víťazstvo bolo blízko, ale zároveň aj ďaleko. Chlapcom však patrí vďaka verím, že pôjdeme za tým, aby sme úspešne reprezentovali tento klub,“ povedal v klubovom hodnotení MFK ADV Marián Solotruk.

Petruš zostal pri 19-ke

Už dávnejšie je známe, že z pozície trénera A-mužstva odišiel Jozef Kukulský, ktorého miesto mal pôvodne prevziať Róbert Petruš z prešovského Tatrana. Hoci v Starej Ľubovni absolvoval s hráčmi prvé tréningy, napokon sa rozhodol ponuku neprijať a naďalej sa venovať hráčom z domovskej 19-ky, ktorá vo svojej kategórii bojuje o návrat medzi slovenskú elitu.

Staroľubovňania, ktorým v tabuľke patrí šiesta pozícia, sa v budúcom 11. kole predstavia na ihrisku deviateho Medzeva. Chlapcom budeme držať palce.

Peter Rindoš, foto: fb/fk čaňa

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 38 (12. október 2022)