top of page
  • Peter Rindoš

Futbalisti sa prepadli na deviate miesto

Vo výsledkovo nevydarenej fáze sezóny pokračujú futbalisti MFK ADV Stará Ľubovňa. Vo štvrtej lige Majstrovstiev regiónu Východ prehrali u súpera v Medzeve 1:0. Na lavičke hostí sme zaznamenali nebývalé minimum hráčov pripravených naskočiť do zápasu.

Staroľubovňanov sužuje množstvo zranení. V nedeľu na ihrisku v Medzeve chýbali Tóth, Rabatin, Barnáš, Varchola i Horbaj. Podľa oficiálneho zápisu bol na lavičke iba náhradný brankár Daniel Kormaník a prezident klubu Ján Fröhlich. „Prvý polčas bol veľmi kvalitný, mali sme momenty, ktoré sme mohli zakončiť gólom. Aj v priebehu druhého polčasu to bol kvalitne vyrovnaný zápas z oboch strán, avšak v jeho závere domáci strelili víťazný gól, ktorý rozhodol,“ povedal pre klubový kanál aktuálny tréner družstva Marián Solotruk, ktorý napriek strate hráčom poďakoval za obetavosť.

Bývalý líder tabuľky čaká na výhru už poriadne dlho. Z ostatných piatich zápasov získal bod pri jednej remíze. Aj preto sa v tabuľke prepadol až na deviate miesto, z ktorého by sa však mohol posunúť vyššie už budúci týždeň. Na domácom štadióne totiž MFK ADV privíta budúcu nedeľu posledné mužstvo tabuľky FK Tatra Sokoľany. Zápas začína o 14. hodine.

Peter Rindoš, foto: mfk spartak medzev

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 39 (19. október 2022)