• Peter Rindoš

Futbalisti porazili v šlágri kola susedný Sabinov

Updated: Jun 3, 2022

Staroľubovnianski futbalisti zvládli domáci zápas proti Sabinovu. V šlágri kola štvrtej ligy Sever uspeli najtesnejším výsledkom 1:0 a v tabuľke im patrí naďalej prvé miesto o skóre. Do konca súťaže ostáva odohrať ešte tri dôležité zápasy.

Do duelu proti štvrtému Sabinovu, ktorý po plánovanej reorganizácií súťaží bojuje o účasť v budúcej štvrtej lige, vstupovali domáci so zámerom získať tri body. „Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom vyhrať a upevniť si pozíciu lídra,“ poznamenal Jozef Kukulský, tréner MFK ADV.

Najmä v prvom polčase videli diváci najmenej štyri gólové šance v podaní domácich hráčov, pri ktorých žiaril vynikajúci gólman hostí Lipčák. Čo sa nepodarilo v úvodnom polčase, vyšlo v tom druhom. Po rýchlej krídelnej akcii Šveca a následnom centri potvrdil skvelý výber miesta kanonier Serečin, ktorý hlavou otvoril skóre. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o víťazný gól. „Súper bol zdatný, no my sme boli o ten jeden gól lepší a tri body zostali zaslúžene doma. Ďakujeme chlapcom i fanúšikom za skvelú podporu,“ dodal J. Kukulský.

V budúcom kole, netradične v piatok o 18.00 sa staroľubovnianski futbalisti predstavia na ihrisku dvanástej Spišskej Belej, kde bude ich cieľom ďalšie víťazstvo. Na prvé miesto v tabuľke im totiž neustále dýcha Gerlachov s rovnakým počtom bodov. A práve s týmto súperom sa stretnú najbližšie na domácom trávniku. Chlapcom budeme držať palce.

VÝSLEDKY

MFK ADV Stará Ľubovňa – MFK Slovan Sabinov 1:0 (0:0)
Gól: Filip Serečin. Zostava domácich: I. Siletskyi, P. Imrich, P. Rindoš, K. Tinath, R. Švec, M. Rabík, R. Lapoš, F. Vojtek, F. Serečin, L. Tóth, F. Reľovský. Náhradníci: G. Škvarla, D. Kačmarčík, T. Zamiška, F. Horanský, T. Krivoňák, D. Kormanik, E. Varchola.