• Peter Rindoš

FUTBAL Rozhodol výborný polčas! Hráčov Redfox čaká po výhre nad Lučencom pauza

Hráči Redfox Ľubovňa FC zdolali v 12. kole tretej ligy Východ súpera z Lučenca 2:0. O troch bodoch rozhodli gólmi v prvom polčase.

Futbalisti Starej Ľubovne počas minulej soboty potvrdili výbornú bilanciu z domácej pôdy, keď zo siedmich zápasov šesťkrát vyhrali a remizovali len s vedúcim Stropkovom.

Gólov mohlo byť oveľa viac

Zápas proti súperovi z Novohradu mal od začiatku jasného dirigenta. Okrem kontroly hry domáci pridávali jednu šancu za druhou. Hostia napokon mohli byť radi, že inkasovali len po zakončeniach agilného Filipa Vojteka a s ôsmimi gólmi aj najlepšieho strelca súťaže Filipa Serečina. „Máme radosť z víťazstva a dobrej reakcie mužstva po poslednej prehre (2:1 v Kalinove), bolo to pre nás veľmi dôležité. Myslím si, že organizácia hry bola na dobrej úrovni. Kontrolovali sme každú fázu stretnutia, čoho výsledkom bol zápas hraný podľa našich predstáv, bez tlaku na výsledok,“ hodnotil zaslúžené víťazstvo v mediálnom výstupe pre klub tréner Staroľubovňanov Piotr Kapusta.

Pravdou je, že v druhom polčase sa domáci súperovi trochu prispôsobili, no aj tak mu nedovolili, aby stabilnejšie útočil. „Najmä na súperovej polovici nám chýbala väčšia intenzita a finálne prihrávky,“ dodal tréner z Poľska.

Najbližšie v Spišskom Podhradí

Stará Ľubovňa bola po nedeli v tabuľke tretia, ako jediná v tretej lige však mala pri pätnástich účastníkoch odohraných až 12 zápasov. Najbližší víkend tak čaká na družstvo súťažné voľno, hráči sa ale náročným tréningom zrejme aj tak nevyhnú. „Záver jesennej časti je pre nás po všetkých stránkach veľmi ťažký. Hráči veľmi tvrdo pracujú, čo dúfam vyústi do dosiahnutia cieľa v posledných dvoch zápasoch. Verte, prosím. A držte palce!“ odkázal fanúšikom tréner, ktorého zverencov uvidíme v akcii 5. novembra, kedy sa predstavia na ihrisku Spišského Podhradia. Práve s budúcim súperom ich spája minuloročné pôsobenie vo štvrtej lige, keď náš zástupca súťaž celkovo ovládol práve pred ním.

rin, foto: ľubovňa redfox/simna zálešová

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 39, 25. októbra 2023)