• Peter Rindoš

Florbalisti Falcons zabodovali v obidvoch zápasoch prvej ligy

Florbalisti Starej Ľubovne zabodovali v obidvoch domácich zápasoch prvej ligy. Po sobotňajšej výhre na Púchovom v pomere 7:5 podľahli na druhý deň Topoľčanom až po nájazdoch. Vďaka štvorbodovému zisku poskočili Falconi na šieste miesto tabuľky.

V súboji proti nováčikovi z Púchova zaznamenali Staroľubovňania skvelú úvodnú tretinu, keď základy víťazstva položili v priebehu necelej minúty, v ktorej strelili tri góly. V závere zápasu si výsledok postrážili a tak tri body ostali doma.

Rozhodli nájazdy

V druhom zápase sa náš zástupca predstavil proti Topoľčanom, ktoré v minulej sezóne v obidvoch zápasoch zdolal. Vstup do zápasu mal pritom hrozivý, naši prehrávali už 1:6, záver však ovládol. „Najmä pre divákov to bol dobrý zápas, pre nás hráčov však ťažký. Sme radi, že sa nám ho podarilo aspoň dotiahnuť do nájazdov,“ hodnotil domáci Jozef Šatala.

Práve nájazdy rozhodli, že z dvoch bodov sa tešili hostia. „Celý zápas to bola akási výsledková doťahovačka. Nájazdy boli o šťastí, a to bolo na strane súpera,“ poznamenal hráč Falcons Dávid Rusnaček.

V tíme hostí zavládla po nájazdoch pochopiteľne lepšia nálada. „Škoda, že priebeh zápasu sme pustili z rúk, ale v nájazdoch som si veril, pred nimi som povedal chlapcom, že vyhráme,“ hovoril po zápase spokojný gólman hostí Marek Paulen.

Falcons sú v desaťčlennej tabuľke na šiestom mieste, najbližšie sa začiatkom novembra predstavia na palubovke favorizovanej Rabče, následne ich čaká duel s predposledným tímom v Dolnom Kubíne.

VÝSLEDOK
Falcons St. Ľubovňa – FBK Púchov 7:5 (4:0, 0:2, 3:3)
Góly domácich: Babjarčík 2, Rusnaček, Roman, Genčúr, Šatala, Jakubčo. Asistencie domácich: Vasiľ, Babjarčík, Šatala, Roman, Koleno.

Falcons St. Ľubovňa – FbO Žochár Topoľčany 8:9 sn, (2:5, 1:1, 5:2)
Góly domácich: J. Letkovský 2, Genčúr, Tulka, Šatala, Rusnaček, Jakubčo, Roman. Asistencie domácich: J. Letkovský 3, Urban, Šatala, Koleno, Genčúr, Rusnaček.