• Mário Veverka

Dve prehry a nula na konte

Updated: Jul 20, 2020

dsc_0119

Proti súperom z dna tabuľky nastúpili cez víkend volejbalisti Starej Ľubovne. Nulu na svojom konte chceli zmazať už v sobotu, no zápas so Svidníkom sa vôbec nevyvíjal podľa ich predstáv.

VKM, v drese ktorého nastúpil na domácu premiéru aj srbský smečiar Subotić, totiž krok so súperom držal len sťažka. A hoci sa v závere pokúsili duel zdramatizovať (18:24 –> 22:24), útok Skaska ich plán ukončil. Dovtedy bezzubí Svidníčania, ktorí bodovo pohrýzli len majstra, si tak po hodine a štvrť pripísali do tabuľky prvú výhru. „Vedeli sme, že v Starej Ľubovni sa hrá ťažko. Pomohli nám však fanúšikovia, ktorí nás hnali dopredu. Nevyhli sme sa síce zaváhaniam a momentom, kedy sme v hre vypli, ale víťazstvo 3:0 je pre nás veľmi dobré,“ uviedol po stretnutí Peter Tholt, podľa ktorého o troch bodoch rozhodla kompaktnosť jeho tímu v herných činnostiach, ako i skvelá obrana. Kým kouč Svidníka mohol byť s výsledkom spokojný, o jeho náprotivku sa to už povedať nedalo. Ako totiž podotkol, v sobotu družstvo zlyhalo na celej čiare. „Každý tréner chce vyhrať. No s toľkými chybami, ktoré sme v zápase vyprodukovali, sa to však, bohužiaľ, nedá. Súper bol jednoznačne lepší na servise a veľmi dobre bránil na sieti. Aj keď sme dostali loptu zadarmo, nevedeli sme to potrestať. A to bola z našej strany veľká chyba,“ hľadal príčiny prehry Ján Senko. Ten priznal, že hráči majú potenciál zahrať oveľa lepšie, proti Svidníku to ale, z neznámeho dôvodu, nevyšlo. „Trochu si teda posedíme, porozprávame sa a pripravíme na Trenčín. Treba nám aspoň vyhrať jeden zápas, aby psychika i nálada v tíme bola lepšia,“ povedal pred odchodom do šatne kouč VKM. Text a foto: Mario Veverka

Klasický obrázok zo soboty. Útok VKM (v tomto prípade Vetrecina) na druhú stranu neprešiel. Navyše, práve blokom dosiahli Svidníčania (vľavo od siete) až 13 bodov.

BLOKY AKO EMENTÁL V nedeľňajšom zápase nastúpili proti sebe dva tímy, ktoré sa ešte v novom ročníku netešili z plného bodového zisku a víťazstvo potrebovali ako soľ. Hneď od začiatku súboja bolo jasné, že domáci to nebudú mať s trenčianskymi mladíkmi jednoduché a že nič nedostanú zadarmo. Na obidvoch stranách sa hralo s chybami a súperi sa držali na dostrel. Rozhodovalo sa až v koncovke setu, za stavu 22:22 to Trenčania psychicky zvládli lepšie, získali tri body za sebou a ujali sa vedenia 0:1. Druhý set začal lepšie domáci tím. Dostal sa do 2 – 3 bodového vedenia, ktoré ešte mohol zvýšiť, ale nedokázal potrestať chyby súpera. V závere setu sa hostia dotiahli na súpera a za stavu 20:20 opäť rozhodovala koncovka, ktorú v tomto sete zase lepšie zvládli Ľubovňania a vyrovnali na 1:1. Tretie dejstvo opäť lepšie začalo domáce mužstvo. Svoj náskok natiahli až na 7 bodov, ale trestuhodne ho premrhali, zlyhávali v útoku aj obrane, čo využil súper, otočil priebeh setu a ujal sa vedenia 1:2 V štvrtom sete družstvo VKM pokračovalo v nevýraznom výkone, málo razantné podania boli vodou na mlyn súperovi, ktorý pritvrdil v útoku a cieľavedome kráčal za plným bodovým ziskom. Tréner domáceho tímu bol po zápase sklamaný, bol si však vedomý toho, že s takým výkonom sa jednoducho ani proti mladému tímu súpera nedá uspieť. „Boli sme oveľa slabší hlavne na útoku, súper do nás búšil z každej pozície. Bohužiaľ, boli sme ešte aj slabší v obrane, mali sme bloky ako ementál, do čoho buchli, buď trafili dieru, alebo nás vytĺkavali. A aj tie lopty, ktoré sme ubránili, sme nevedeli skladať, takže z našej strany zase taká slabšia hra,“ skonštatoval Ján Senko. Hostia boli, samozrejme, spokojní, ani oni nepredviedli optimálny výkon, ale zo Starej Ľubovne si odniesli cenné víťazstvo. „Lepšie sme útočili, lepšie blokovali a slabšie servovali, no našťastie súper nás za to kvantum pokazených podaní nevytrestal. Mám taký pocit, že sme v závere aj viac vládali. Našťastie sme nepremrhali ten sedembodový náskok v 4. sete. Takže spokojnosť, cenné víťazstvo pre nás,“ poznamenal tréner hostí Peter Kalný. Ján Petrus

dsc_0087

Extraliga, 7. kolo :

VKM St. Ľubovňa – TJ Slávia Svidník 0:3 (-19,-22,-22).

VKM: Š. Folvarčík 2, Lampart 1, Buvalič 8, Faron 11, Lacek 1, Subotić 7, (Sekera (libero), Vetrecin 1, Matušovský 4, Németh 1).

8. kolo: VKM St. Ľubovňa – COP Trenčín  1:3 (-22, 23, -20, -23). VKM: Matušovský 7, S. Lampart 7, Subotič 12, Faron 14, Buvalič 14, Németh 11, libero Sekera (Vetrecin 0, D. Bednarčík 0, Lacek 0, F. Bednarčík 0, Folvarčík 0).