top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 1, 2020

Nevyužitú technológiu  na zimák chce mesto predať Takmer stotisíc eur. Takúto sumu chce Stará Ľubovňa za technológiu určenú pôvodne na zimný štadión, ktorý sa pred vyše šiestimi rokmi zrútil. Mesto v minulých dňoch rozhodlo, že majetok sa pokúsi odpredať. To, či mantinely, potrubie i chladiace zariadenie niekto kúpi vcelku zatiaľ nie je isté.

technologia -DSC_0146

Chýbajú toalety v parku Park pri pošte na Námestí gen. Štefánika sa v ostatných rokoch teší veľkej obľube návštevníkov, konajú sa tam mnohé kultúrno-spoločenské podujatia a v teplom počasí ho využívajú na oddych rodiny s deťmi. Dlhodobo tam však absentujú verejné toalety. Táto téma sa pravidelne otvára aj na pôde mestského zastupiteľstva, minimálne už 5- 6 rokov


Bližšie k hasičskej zbrojnici Už druhý rok čaká tunajší Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) na vynovenie hasičskej zbrojnice. V prvej etape rozdeľovania financií z ministerstva vnútra sa však Starej Ľubovni neušlo. Úspešná bola až v II. etape, z 30-miliónového balíka, ktoré vyčlenil rezort vnútra na výstavbu a rekonštrukciu hasičských zbrojníc, má staroľubovnianska  nateraz istých 30 tisíc eur. Nebude to ale stačiť, priložiť treba ešte ďalších okolo 30 tisíc eur.


Vzácne jubileum v okrese Dožila sa výnimočného veku. Mária Hricová zo Šarišského Jastrabia oslávila prednedávnom sté narodeniny. Najstaršia obyvateľka obce žije v dome so svojim vnukom a jeho rodinou a hoci už toľko nevládze, stále dokáže byť sebestačná, čítať bez okuliarov i zájsť bez bakuľky. Najväčšou ranou bol pre ňu skorý odchod manžela i to, keď musela pochovať svojich dvoch synov.

babka 5

Starší žiaci vybojovali bronz Finálový turnaj Slovenského pohára starších žiakov vo volejbale sa tento rok hral v  športovom areáli v Mošovciach. Podmienky boli ťažké,  keď nepršalo, tak ich vyčerpávali horúčavy. Účinkovanie družstva VKM Stará Ľubovňa bolo úspešné, domov sa vrátili s bronzovými medailami.


Zo zisku superpohára sa tešili Novoľubovňania V nedeľu sa na futbalovom štadióne v Novej Ľubovni hral zápas o okresný súperpohár, v ktorom sa stretli víťaz Pohára predsedu OFZ ŠK Nová Ľubovňa a víťaz okresnej ligy TJ Družstevník Veľký Lipník. Bola to pekná bodka za okresnou futbalovou sezónou. Napriek enormným horúčavám sa zápas hral v slušnom tempe. Padol jediný gól, ktorý rozhodol o tom, že súperpohár dvíhali nad hlavy hráči domáceho mužstva ŠK Nová Ľubovňa.

DSC_0364

Foto: archív ĽN


Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 26/2019. Nájdete ho v predajných miestach 2. júla.  Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca. Navyše, dostanete informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov.  


Kommentare


bottom of page