top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Výber z ostatného čísla ĽN

Updated: Jul 14, 2020

Cirkevná ZŠ sa konečne dočkala zrovnania dotácií Na sklonku roka 2016 poslanci rozhodli o tom, že dotácia pre ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda sa zrovná s inými školami v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Namiesto 88 % dostanú plných sto. A práve z cirkevnej školy i z radov niektorých poslancov sa dlhé roky ozývali hlasy za toto zrovnanie.

DSC_0716

Máme pred sebou ambiciózny rok, myslí si primátor mesta Rok 2017 sa nám pomaly rozbieha a Mesto Stará Ľubovňa stojí ako mnohé iné pred každodennými problémami, ale i veľkými víziami a plánmi na tento rok. Aj o nich sme sa rozprávali s primátorom mesta Stará Ľubovňa Ľubošom Tomkom, ktorý svoje pôsobenie posúva do, takpovediac, druhého polčasu volebného obdobia. 

DSC_0725

Ľahké to v mrazoch nemajú hlavne bezdomovci Mrazy v uplynulých  dňoch, hlavne v noci, boli mimoriadne kruté pre ľudí bez domova. Stará Ľubovňa v porovnaní s inými mestami, našťastie, nikdy nemala veľa ľudí, ktorí nemajú kde skloniť hlavu, napriek tomu v týchto dňoch sú ostražitejší pracovníci sociálneho oddelenia MsÚ vedno s mestskou políciou.


Sneh potrápil aj Ľubovňu Ľubovňu trápi už pár dní nárazový vietor, sneženie či mrazy. A to okrem detí a športovcov určite nepotešilo cestárov, ktorí majú plné ruky práce. Januárové počasie tak naplno zamestnalo aj pracovníkov Verejnoprospešných služieb v našom meste. 

VPS-nové auto

Aj v Starej Ľubovni sa dá vyblázniť na snehu Zima je v plnom prúde, a tak nečudo, že bohatá snehová nádielka vylákala mnohých aj na svahy. Lyžiari či snowboardisti môžu už tretí rok využívať aj vlek na Krivuli, ktorý funguje od roku 2015. Nadšencom zimných športov prináša XPARK – freestylové športové a multifunkčné centrum, aj túto sezónu mnohé novinky. 

XPARK3

Postup do semifinále si zabezpečili Hojdič Café a Lamasia V nedeľu sa 7. kolom skončila základná časť RWM futsalovej ligy. Priamy postup do semifinále si zabezpečli Hojdič Café a Lamasia. O ďalšie dve miesta sa v play-off pobijú JR Team, Bajan Cardinals, FK Gerlachov a Plavnica U19. 

DSC_0698

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 2/2017. Nájdete ho v stánkoch zajtra – 17. januára. Nezabudnite si ho kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca.  Pekné čítanie!  


Comments


bottom of page