top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Uvažovali aj o 1. lige

Updated: Jul 10, 2020


vlcsnap-2017-10-30-11h13m10s821

Nastúpia volejbalisti Starej Ľubovne do extraligy alebo nenastúpia? Aj taký chýr sa šíri pred začiatkom najvyššej slovenskej súťaže. Nielen o tom sme sa však rozprávali s prezidentom VKM Pavlom Guregom.


Údajne sa uvažovalo o alternatíve, že klub nebude hrať najvyššiu súťaž. Ako to teda bolo? – Naozaj sme to zvažovali z každej strany, lebo nemáme skúsených hráčov. Rokovali sme s Prešovom, ktorý nám ich najprv prisľúbil, no nakoniec z toho vzišlo – prišiel iba jeden. Rozhodli sme sa nakoniec, že budeme hrať s mladými chlapcami, odchovancami nášho klubu. Aj v zápase s Myjavou sme mali šiestich, je to pre nich veľká škola. Sme si vedomí toho, že s týmto mladým tímom tých zápasov veľa neuhráme, no budeme bojovať. Naši odchovanci hrajú v iných kluboch – momentálne je to desať chlapcov, takže inú možnosť sme nemali, keďže naše finančné možnosti nedovoľujú ich nahradiť alebo zazmluvniť v našom klube. Chlapci potrebujú nabrať skúsenosti a hernú prax. Hrajú s tímami, ktoré sú stabilizované a hrajú v rovnakom zložení už viac rokov, takže v tejto sezóne to budete mať ťažké. – Áno, všetko sú to profesionálne kluby, náš je jediný, ktorý je absolútne amatérsky. Chlapci chodia na tréningy z Vranova či Prešova plus naši, trénujú 3-krát týždenne. Našou hlavnou prioritou je mládež, tam dávame všetky sily a myslím si, že mládežnícky volejbal máme naozaj na veľmi dobrej úrovni. Patríme k najlepším klubom na Slovensku. Hlavne sú to žiaci, kde v tejto sezóne očakávame medailu z majstrovstiev Slovenska. Náš odchovanec Vančo hrá extraligu za Trenčín. Je to jeden z najmladších hráčov, ktorý kedy vôbec nastúpil za mužov v extralige a patrí k najväčším talentom na Slovensku. Ďalej tam máme Janka Jendrejčáka, ktorý je kadetom a reprezentoval už klub i celé Slovensko na ME kadetov a patril k najlepším hráčom Slovenska. Aj kadeti sú dobrí a ak postúpime na majstrovstvá Slovenska, tiež by sme radi získali medailu, no tu práve vybojovanie postupu bude najobtiažnejšie, lebo naši nosní hráči sú v Trenčíne a nás môžu reprezentovať až na M-SR. Juniori sú v tabuľke momentálne druhí, a tak tento rok máme po dlhom čase perspektívu, že všetky mládežnícke tímy by mohli postúpiť na majstrovstvá Slovenska. Budú nejaké aj u nás, v Starej Ľubovni? – Zatiaľ ešte nevieme, lebo Slovenská volejbalová federácia vypisuje konkurz. Určite sa do niektorého prihlásime, budeme to však konzultovať s ostatnými klubmi, aby sme si na východe navzájom nekonkurovali. Viem, že už Svidník má záujem o kadetské, aj my sme mali záujem, lebo tam vidíme najväčšiu tlačenicu o postup. U žiakov a juniorov si myslím, že by sme mali postúpiť bez problémov. Na tých majstrovstvách budeme veľmi posilnení o dvoch hráčov, ktorí sú v Trenčíne, lebo to sú stále naši hráči a podľa zmluvy s federáciou na majstrovstvách Slovenska hrajú za nás. Text: Ján Petrus Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 39 (31. október 2017)

댓글


bottom of page