top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Spoznávame na fotografiách

Updated: Jul 6, 2020


mládenci

Náš archív dobových fotografií v redakcii Ľubovnianskych novín sa nám pekne rozrástol, a to aj vďaka súťaži Spoznávame na fotografiách. Reagujete na ňu totiž stále ďalšími a ďalšími fotografiami, ktoré nachádzate vo vašich rodinných albumoch alebo burcujete svojich známych a rodinu, aby prehľadali svoje archívy.


A to je aj prípad dnešnej vzácnej fotografie, ktorú k nám priniesol Staroľubovňan Egon Dlugolinský. Fotografiu, ktorá vznikla okolo rokov 1926 – 1928, nám posunul od príbuzných a je to naozaj pekná ukážka zabávajúcich sa staroľubovnianskych mládencov. Čo oslavovali, nevieme, poznáme ale mená niektorých z nich. Egon Dlugolinský si na snímke spoznal svojich dvoch strýkov, a to …. A vďaka poznámkam na rube snímky vieme viac.


Ak chcete vedieť, kto je na fotografii (a možno spoznáte aj svojich (pra)starých rodičov, kúpte si ĽN č. 38, ktoré sú v predaji do 23. októbra.


––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.   Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. Nezabudnite si ho preto kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca.


Comments


bottom of page