top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

VIDEO Sčítanie je pre obyvateľov povinné

V našom meste sa elektronicky sčítala už viac ako polovica obyvateľov. Ak medzi nich zatiaľ nepatríte, máte čas ešte do 31. marca.


Sčítací formulár nájdete na webovej stránke www.scitanie.sk. Sčítať sa môžete aj cez mobilnú aplikáciu pod názvom SODB 2021.


CHYBA V DOTAZNÍKU

Po zodpovedaní štrnástich otázok uvedených vo formulári sa vám ponúkne zhrnutie. Zadané odpovede si môžete pred zaslaním skontrolovať. „Ak obyvatelia vyplnia sčítací formulár, odošlú ho, dostanú potvrdzovací e-mail o sčítaní, v tom prípade už nie je možná oprava,“ informovala Katarína Železníková, vedúca oddelenia vnútornej správy a služieb obyvateľstvu.


Sčítanie prostredníctvom rodného čísla je v monitoringu sčítania pre každé rodné číslo započítané len raz. Systém automaticky eliminuje duplicity. Aj keď sa sčítate viackrát, systém to podľa rodného čísla rozpozná.


K AKÉMU DÁTUMU SA SČÍTAŤ?

Do sčítacieho formulára sa uvádzajú údaje, ktoré zodpovedajú stavu z polnoci 31. decembra 2020 na 1. január 2021. „V praxi to znamená, že ak sa dieťatko narodilo 31. decembra 2020, rodič ho sčíta. Avšak, ak sa dieťatko narodilo v januári 2021, rodičia ho nesčítavajú,“ vysvetlila K. Železníková. Rovnako ak ste sa odvtedy zosobášili alebo presťahovali, v sčítacom formulári tento údaj neuvádzate.


Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 9 (10. marec 2021)

Bình luận


bottom of page