top of page
  • Anna Lazorčáková

VIDEO Prvým dieťatkom roka bol Kristián

Updated: Jan 15, 2021

Malinkému Kristiánovi sa do rodného listu zapíše nielen krásny dátum, ale získal aj titul Novoročného bábätka 2021.Už 40 minút po polnoci

V prvý deň roka bol Kristián aj jediným narodením dieťaťom v meste i v okrese. Novorodenca priviedla na svet jeho hrdinská mamička z Lomničky už 40 minút po polnoci. „Bábätko je v poriadku, bolo spontánne narodené a pôrod prebehol bez komplikácií,“ uviedol primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Štefan Kožuškanič.

Ako ďalej lekár doplnil, bábätko sa narodilo v termíne a nešlo o prenášanie ani o predčasný pôrod. Keďže všetko prebehlo hladko, rodička s dieťatkom boli prepustení na štvrtý deň domov.


ilustračné foto


Pred rokom

Pripomíname, že v predchádzajúci Nový rok 2020 prišli na svet dve detičky. Nádherný Adam Duračinský a rovnako očarujúca Janka Vasiľová, ktoré robia radosť svojim rodičom už 12 mesiacov. Práve titul prvého Novoročného bábätka 2020 patril Adamkovi z Lomničky. Po roku tak do obce pribudol opäť nový obyvateľ.Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 1 (13. januára 2020)

Comments


bottom of page