top of page
  • Peter Rindoš

O skvelej výhre našich futbalistov rozhodol sporný moment!

Mimoriadne cenný úlovok! Futbalistom Starej Ľubovne sa v 24. kole Majstrovstiev regiónu štvrtej ligy Východ podarilo zdolať jedného z priamych konkurentov v boji o víťazstvo v súťaži. Spišské Podhradie pokorili na jeho ihrisku 1:2, zápas v uplynulú nedeľu rozhodla sporná penalta.

Útočník Starej Ľubovne sa dotkol lopty ako prvý. foto: archív

Stretnutie pod Spišským hradom bolo šlágrom kola, keďže sa v ňom stretli dovtedy tretí tím súťaže proti druhému. Domáci ho označovali aj za zápas jari, po prehre napokon klesli vo vyrovnanej tabuľke na piate miesto, hostia zostali vďaka plnému zápisu druhí.


Líder domácich: Zbytočná penalta, tlak by ste zvyšovali

Kým v prvom polčase boli domáci lepším mužstvom a vsietili aj vedúci gól, druhý vyzeral úplne inak. Hráči MFK ADV dostávali súpera pod tlak, za čo boli odmenení zaslúženým vyrovnávajúcim gólom Dávida Haščáka v 73. minúte.

Už o osem minút išli hostia dokonca do vedenia. Kanonier Filip Serečin premenil penaltu a spečatil tak výsledok víťazným gólom. Momentu predchádzala sporná situácia. Nás zaujalo, že domáci hlásateľ ju netradične komentatívnym spôsobom označil za vymyslenú. „Za stavu 1:1 podľa môjho názoru veľmi prísna penalta. Ja by som ju osobne neodpískal, ale to je môj názor. Súboj hráč verzus brankár a hráč trafil brankára s loptou. Ale v podstate už je to jedno, aj keď si myslím, že by ste tlak zvyšovali, no rozhodca zbytočne ovplyvnil takto zápas,“ napísal na sociálnej sieti Tomáš Komara, najväčšia hviezda domácich a stále žiadaný bývalý ligový hráč.

Kontroverznej situácii predchádzal kontakt útočiaceho Staroľubovňana D. Haščáka s domácim brankárom. Hráč hostí si dokázal prvý prebrať loptu a v pokutovom území sa ju snažil nasmerovať do brány, no došlo k zrážke.

V budúcom kole cestujú Staroľubovňania aj do tretice po sebe k súperovi, tentoraz k šiestemu Kechnecu. Po vydarenej odplate Podhradiu, s ktorým na jeseň prehrali 2:3 sa o čosi podobné pokúsia znova. Pripomíname, že Stará Ľubovne podľahla v jeseni súperovi šokujúcim výsledkom 1:6, zápas sa odohrá už v sobotu o 10.30 hodine.

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 17, 3. mája 2023)


Comments


bottom of page