top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Nula pozitívnych! V piatich obciach môžu byť po testoch spokojní

V okrese Stará Ľubovňa sa nachádza 44 miest a obcí. Pri druhom kole testovania na covid-19 zaujali štatistiky s nulou pozitívnych prípadov.Spomedzi obcí nezaznamenali žiaden pozitívny prípad v Ďurkovej, Hajtovke, Ruskej Voli, Stráňanoch a Sulíne.

Za pozornosť stojí aj pred časom sužovaný Orlov. Po tom, ako bola obec pred pár týždňami takmer celá v karanténe, v druhom kole plošného testovania v jej odberovom mieste zistili iba dvoch pozitívnych. Ani jeden z nich pritom nežije v obci. „Ľudia boli u nás disciplinovaní a zrejme to sa prejavilo,“ poznamenal starosta Peter Timočko.

Po nule pozitívnych prípadov v prvom kole zaznamenali tentoraz piatich v obci Lacková. Paradoxom však je, že až štyria z nich v obci nežijú, čo nám potvrdil starosta Marek Gallík. Obci tak nečakane stúplo percento s mierou infekčnosti.

V celom okrese Stará Ľubovňa bolo pri druhom kole testovania zaznamenaných 1,32 percent pozitívnych. V prvom kole 2,73 percent. Obidva údaje znamenajú, že náš okres skončil druhý najhorší na Slovensku.


Podrobnejšie informácie a štatistiky nájdete v najnovšom vydaní Ľubovnianskych novín, ktoré sú od utorka v predaji.

rin, ilustračné foto: fb/plavečské noviny

Comments


bottom of page