top of page
Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Majstrom okresu v šachu je Juraj Sarvaš

Centrum voľného času v  Starej Ľubovni v spolupráci s Prvou šachovou a Slovenským šachovým zväzom s podporou Ministerstva ŠVVaŠ SR zorganizovali pre žiakov základných škôl Školské majstrovstvá okresu v zrýchlenom šachu.

Zišli sa tu víťazi, ktorí obsadili v školskom kole prvé tri priečky v kategórii žiakov a žiačok ZŠ. V priestoroch centra voľného času súperilo 27 najlepších šachistov z toho 6 dievčat a 21 chlapcov zo ZŠ Za vodou v Starej Ľubovni, ZŠ s MŠ v Plavnici, Orlova, Veľkého Lipníka, Novej Ľubovne, Plavča a z Malej školy šachu pri CVČ v Starej Ľubovni. Okresné majstrovstvá sa v tomto roku odohrali švajčiarskym systémom na 7 kôl s hracím tempom 2 x 10 minút na partiu bez zapisovania ťahov.

V kategórii žiačok sa najviac darilo Emme Gondekovej zo ZŠ s MŠ Plaveč a stala sa víťazkou v kategórii dievčat. Emma, žiačka tretieho ročníka v máji tohto roku získala na Majstrovstvách Slovenska mládeže v klasickom šachu 3. miesto v kategórii D 10 a následne sa zúčastnila na Majstrovstvách sveta v šachu. Diplom za druhé miesto si z rúk organizátora prevzala Nela Chovancová zo ZŠ s MŠ Plavnica. Bronzový pohár putoval do ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa a získala ho Ema Smoroňová.

Napätie na čierno-bielej šachovnici

V kategórii žiakov sa jednotlivé zápasy vyznačovali výbornými výkonmi. Tu sa striedali víťazstvá s prehrami. Súťažiaci, poučení z chýb predchádzajúcich kôl, boli stále viac sústredení. V piatom kole sa stretli najväčší rivali turnaja v kategórii žiakov Ondrej Urda zo ZŠ s MŠ Orlov a Juraj Sarvaš z Malej školy v šachu pri centre voľného času (žiak ZŠ Za vodou). V napínavej šachovej partii napokon zápas skončil remízou. V konečnom poradí sa stal majstrom okresu Juraj Sarvaš pred druhým Ondrejom Urdom. Tretiu priečku obsadil Alex Rybovič zo ZŠ s MŠ Plavnica. Prví traja víťazi v kategórii žiačok a žiakov si vybojovali právo postupu na Krajské kolo súťaže v Bardejove.