top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Hráči čerstvého prvoligistu sa dočkali palubovky


Florbalisti Starej Ľubovne sa po vyše dvoch mesiacoch vynútenej odmlky vrátili na palubovku. Suverén predčasne ukončenej druhej ligy Východ bude v nasledujúcej sezóne hrávať o stupienok vyššie, v prvej lige. U budúceho nováčika druhej najvyššej súťaže na Slovensku sme zisťovali aktuálnu situáciu.


Počas opatrení proti koronavírusu hráči Falcons trénovali najmä doma. „Zvolili sme individuálnu kondičnú prípravu. Hráčom sme dali viacero možností, niektorí sa pripravovali podľa vlastného plánu, iní zase prostredníctvom tímového treningového plánu v podobe denných výziev. Chlapci tak mali voľnú ruku pri výbere a zameraní kondičnej prípravy,“ povedal Matúš Štupák, súčasný tréner i hráč sokolov.

Priestor pre nádeje V tíme sokolov plánujú v najbližšej sezóne vytvoriť priestor aj pre ďalších mladých adeptov. Jedným z nich je aj dorastenec Roland Urban. „V dorasteneckej kategórii to ťahá od začiatku, asi tri roky. Výrazne sa zlepšil a keďže medzi dorastencami už pre vek hrávať nemôže a má potenciál, plánujeme mu vytvoriť priestor v A-tíme. Ďalším adeptom je aj Patrik Chromý, v Á-čku budeme o ňom počuť hádam už o rok,“ poznamenal Jozef Šatala, hráč a vedúci mužstva. Aktuálne po odmlke sa florbalisti zišli najprv na palubovke ZŠ Komenského a v týchto dňoch už aj v športovej hale. „Atmosféra v tíme je skvelá, plánujeme nabehnúť na riadny treningový proces, ktorý bude pokračovať letnou prípravou. Koncom leta by mala príprava vyvrcholiť v podobe účasti na Slovak floorball cupe, no to záleží od situácie ohľadom koronavírusu. Prípadnou alternatívou budú prípravné zápasy,“ poznamenal M. Štupák.


ČO HOVORIA HRÁČI?


Dominik Hudák, kapitán Falcons: „Počas korony som sa venoval hlavne rodine. Vo Falcons nás najviac mrzelo, že sa sezóna nedohrala a nevyšli tak oslavy na palubovke. Ako hráči sme sa pripravovali individuálne. Podstatné pre hráčov bolo nepribrať a nabrať kondíciu, aby sme boli pripravení, už cez leto nás čakajú nejaké turnaje.“

Dávid Rusnaček, v uplynulej sezóne so 41 bodmi najproduktívnejší hráč Falcons:

„Nikto nemohol tušiť, čo nás postihne, je to škoda, hoci v sezóne sme mali titul viacmenej istý. Vynútená prestávka bola možno dobrá na zlepšenie fyzičky, akoby sme vhupli do letnej prípravy, čo je na vyššiu súťaž potrebné. Pomaly sa vraciame do starých koľají a sme radi, že nám už začali tréningy.“

Peter Rindoš, foto: archív, falcons


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č.22 (9. jún 2020) 

Comments


bottom of page