top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Fanúšikovia uvidia súperov Petra Sagana

Updated: Aug 6, 2020


Bude to veľkolepý športový sviatok! Na Slovensko, vrátane okresu Stará Ľubovňa už onedlho zavítajú známi súperi Petra Sagana. Superhviezdy svetovej cyklistiky sa u nás predstavia na pretekoch Okolo Slovenska. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť, veď až doteraz sme u nás nič podobné nezaznamenali.


Na pretekoch Okolo Slovenska sa našimi cestami preženie pelotón s viacnásobnými víťazmi etáp na Tour de France. Mená ako Elia Viviani, Alexander Kristoff či Thibaut Pinot sú zárukou obrovskej kvality.

Cyklisti prejdú na Slovensku cez 131 miest a obcí. Jedinečnú možnosť byť v blízkosti svetových cyklistov budeme mať aj v Staroľubovnianskom okrese vo štvrtok, 19. septembra. „Pevne verím, že sledovanosť, kvalita a ďalšie okolnosti prispejú k vydarenému podujatiu. Šport je pre malé krajiny jednou z najlepších možností, ako sa prezentovať,“ povedal Peter Prívara, šéf slovenskej cyklistiky. Podľa Prívaru, vysoko nastavená latka s kvalitným obsadením sa bude v budúcnosti len ťažko prekonávať. Na preteky totiž príde až päť World Tour tímov, teda s najvyššou licenciou – Bora Hansgrohe, CCC Team, Deceuninck Ouick Step, Groupama FDJ a UAE Team Emirates. V nich uvidíme jazdcov, ktorí patria na každých pretekoch medzi favoritov. Talian Viviani je Majstrom Európy a vlastní až 9 etapových prvenstiev z Grand Tour. Tento rok porazil na Tour de France dvakrát aj Petra Sagana. Nóra Kristoffa, tiež Majstra Európy si pamätáme, ako pred dvoma rokmi iba tesne nestačil na Saganov tretí svetový triumf. Francúz Pinot tento rok atakoval celkové prvenstvo na Tour de France, napokon však musel pre zranenie vzdať. Príde aj Saganov tímový kolega Emanuel Buchmann, ktorý skončil na Tour na skvelom štvrtom mieste. Menoslov hviezdnych pretekárov je však oveľa dlhší, azda sa zadarí aj našim najznámejším pretekárom Erikovi Baškovi a Jurajovi Saganovi z Bory.


Okolo Slovenska začne 18. septembra v Bardejove, kde sa okrem časovky bude jazdiť aj ďalšia etapa. Ešte deň predtým sa cyklisti predstavia aj na slávnostnom ceremoniáli v historickom centre Bardejova. Vo štvrtok sa pelotón začne presúvať do okresu Stará Ľubovňa. Mimochodom, pôjde o najťažšiu a najdlhšiu, 227 kilometrov dlhú etapu pretekov s cieľom v Ružomberku. Prvé stúpanie s horskou prémiou bude u nás na kopci v Obručnom. Aj ďalšia horská prémia povedie našim okresom, keď vyvrcholí na kopci v Stráňanoch. Jazdci sa potom presunú cez Zamagurie, v Červenom Kláštore bude rýchlostná prémia. Ďalej sa bude jazdiť cez Maguru, Tatry až na Liptov. Cieľ etapových pretekov skončí na Záhorí v Senici.


Peter Rindoš


Ako vnímajú nadšenci a milovníci cyklistiky zo Starej Ľubovne, že pelotón s hviezdnym obsadením zavíta aj na cesty do nášho okresu? Prídu sa na jazdcov pozrieť? Prečítajte si odpovede:


Michal Alexík: – Určite to vnímam pozitívne, už minulý rok sme mali na Slovensku pretekárov so zvučnými menami a tento rok ich bude, zdá sa ešte viac. Ak budem doma, určite sa prídem pozrieť, buď na Stráňanské sedlo, alebo na Maguru, kde budú horské prémie.


Miloš Guzy: –  Podrobne som si študoval etapu, ktorá bude prechádzať cez náš okres. Vyzerá, že bude nielen najťažšia a najdlhšia, ale aj najkrajšia. Jej popis a informácie o pretekoch chceme zdieľať na našich cyklistických weboch. Samozrejme, pretekárov chcem vidieť aj naživo, veľmi sa teším.


Michal Olejňák: – Šport v telke veľmi nesledujem, počul som však, že prídu známi pretekári. Ak bude čas, rád si ich pozriem.


Pavel Mrug: – Škoda, že nepríde Peter Sagan, určite by prišlo veľa divákov, no aj tak sa teším. Niekoľko podobných pretekov som už navštívil, naposledy Tour v Poľsku, ktoré patria do kategórie svetových, v Zakopanom, bola neuveriteľná atmosféra. Chystám sa aj teraz, možno vyjdem do Stráňan, kde bude horská prémia.


Milan Malý: –  Obsadenie cyklistov je výborné. Ak mi to pracovné okolnosti dovolia, určite sa na nich prídem pozrieť.


Comments


bottom of page