Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Baráž začala výhrou

Updated: Jul 8, 2020

V sobotu sa začala prelínacia súťaž o postup do extraligy pre ročník 2018/19. O účasť v najvyššej volejbalovej súťaži sa pobijú tri mužstvá: VKM Stará Ľubovňa, VO AC UNIZA Žilina a VK Spartak UJS Komárno. V prvom zápase sa stretli Stará Ľubovňa a Žilina.

Víťaz 1. ligy neprišiel do Starej Ľubovne s najvyššími ambíciami, chcel sa ale pokúsiť prekvapiť svojho súpera, ktorý v uplynulej sezóne hral extraligu. Razantnejšie do zápasu vstúpili domáci, postupne si vypracovali až 6-bodový náskok a súpera v priebehu celého prvého setu ani raz nepustili do vedenia. Ani jeden z tímov sa však nevyhol zbytočným chybám, a tak úroveň prvého dejstva nebola oslnivá. Ľubovňania predsa len zužitkovali náskok a set dotiahli do víťazného konca. Aktívnejšie a dôraznejšie ako súper pokračovali domáci aj v druhom sete. Dobre podávali, úspešnejší boli aj v útoku a šnúrou deviatich bodov si vypracovali slušný náskok. Potom ale prišlo uspokojenie, hráči poľavili v dôraze a súper sa začal doťahovať a odrazu na ukazovateli svietil stav 23:20. Domáci ale nepripustili prekvapenie a záver setu zvládli. Tretí set bol najvyrovnanejší. Žilinčania sa pokúšali ešte predĺžiť zápas, hneď na začiatku setu sa dostali do vedenia 3:7. Domáci však nechceli hrať ďalší set, darilo sa im v tejto fáze na podaní aj v útoku a najmä Némethove body prispeli k tomu, že sa dotiahli na súpera a vyrovnali na 11:11. Od tohto okamihu sa obidvaja súperi držali na dostrel, ani jeden sa však opäť nevyhol zbytočným chybám. Ľubovňania možno len vďaka väčším skúsenostiam napokon dotiahli set do víťazného konca. Domáci tím VKM vyhral hladko 3:0, ale výkonom neoslnil. Ani súper nepodal nadpriemerný výkon, a tak body zaslúžene ostali doma. Domáci kouč si je vedomý toho, že pred ďalšími zápasmi ich ešte čaká veľa práce. „Nie som spokojný s týmto zápasom, bolo to vydreté víťazstvo. Súper nebol na tom kvalitatívne lepšie než my. Robili sme dosť veľa chýb, zase sme mali veľké šnúry bodovo nedotiahnuté, takže toto musíme ešte zlepšiť, aby sme sa chýb jednoznačne vyvarovali. Najbližšie ideme do Komárna, kde majú v tíme veľa mladých hráčov a asi lepší ako Žilina nebudú. Dúfame, že ich spravíme a baráž si ustrážime,“ skonštatoval Ján Senko. Hostia síce prehrali, ale tréner tvrdí, že v Žiline to bude iný zápas a boj rozhodne nevzdávajú. „Nešli sme  k vám s veľkými očami, ale úprimne povedané, myslel som si, že to z našej strany bude lepšie. Je to prvý zápas, ktorý ešte nič nehodnotí. Napriek tomu, že sme nehrali dobre, sme hrali relatívne vyrovnanú partiu a v Žiline to zas môže byť iné,“ povedal po zápase tréner hostí Zdeno Hauer.

VKM Stará Ľubovňa – VO AC UNIZA Žilina 3:0 (21, 20, 24).

VKM: Folvarčík 7, Maroš Sopko 0, Buvalič 6, Faron 9, Kandráč 8, Németh 15, libero T. Senko.

DSC_0957

Sobotňajší zápas rozhodli chyby súpera – kým VKM (na fotografii) ich spravil 15, hostia až 31.