top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Po zrážke osobného auta s kamiónom zomrel 40-ročný vodič!

Medzi Plavnicou a Starou Ľubovňou sa stala v piatok ráno smrteľná dopravná nehoda. O život prišiel 40-ročný vodič osobného auta zo Starej Ľubovne po zrážke s kamiónom.

zdroj foto: polícia


Nešťastie sa udialo iba krátko po siedmej hodine ráno na ceste prvej triedy v zalesnenom úseku neďaleko odbočky na Ľubovnianske kúpele. "Zrážku s nákladným autom neprežil 40-ročný vodič Škody Felícia zo Starej Ľubovne. Ten viedol vozidlo v smere od Starej Ľubovne na obec Plavnica. Z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oprotiidúcim ťahačom s návesom," informoval nás Daniel Džobanik, hovorca polície v Prešovskom kraji.


Vodič osobného auta utrpel podľa polície ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Na mieste okrem polície zasahovali hasiči i zdravotníci. Prizvaný bol znalec z odboru cestnej dopravy. Vodič kamióna sa nezranil, dychová skúška na alkohol bola u neho podľa polície negatívna. Podľa našich zistení pochádzal zo susedného okresu Sabinov. Nehodu vyšetruje Okresný dopravný inšpektorát v Starej Ľubovni, v prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.


Pri nehode v Sabinove zahynula 31-ročná vodička zo Starej Ľubovne


Obchádzka cez Mníšek nad Popradom

Polícia pre nehodu cestu uzavrela, predpokladaný čas bol rátaný na hodiny. Ako obchádzkovú trasu mohli vodiči využívať úsek Stará Ľubovňa – Mníšek nad Popradom – Medzibrodie – Sulín – Malý Lipník – Plavnica. Vodiči museli byť pre mimoriadne úzku cestu obozretní medzi Mníškom n/P a Sulínom. Pozor si museli dávať aj v obci Malý Lipník, kde na križovatke majú prednosť vodiči idúci od Stariny a Legnavy a nie od Sulína.

rin, foto: polícia, archív

(aktualizované 1. 4. 2022, 16.55)

bottom of page