top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Zbierka pomôže rodinám, ktoré pomoc naozaj potrebujú

Updated: Jul 9, 2020


Možno ste sa vybrali v sobotu na nákup do supemarketu na sídlisku Západ v Starej Ľubovni a videli ste tam pracovníčky tunajšej Charity a pochopili ste, že ide o zbierku, a teda predovšetkým o dobrú vec. Ak ste prispeli, tak ste rozšírili kôpku potravín (na fotografii), ktoré sa budú v najbližších dňoch distribuovať k tým, ktorí to naozaj potrebujú.   


Táto zbierka Charity v spolupráci s Tescom nie je novinkou. Tentoraz prebiehala tri dni. Výťažok zo štvrtka poputuje do Domu Jána Almužníka v Novej Ľubovni, v piatok zbierku realizovala Gréckokatolícka charita Prešov pre Dom. sv. Anny a už spomínaná sobota dala vyniknúť dobrosrdečnosti Spišskej katolíckej Charity. Pracovníčky tunajšej Agentúry domácej starostlivosti síce v 12-hodinovej akcii trochu zmrzli, nezamrzol im však úsmev na tvári. „Naša činnosť je síce iná, staráme sa o klientov v domácnosti a poskytujeme im zdravotné a sociálne služby, ale chceme aj takto podporiť dobrosrdečnosť a pomoc. A keďže chodíme do rodín, vieme komu treba pomôcť,“ povedala Iveta Tináthová, riaditeľka ADOS – Charita v Starej Ľubovni a pridala aj konkrétne čísla – nazbierali vyše 163 kilogramov potravín v hodnote 213 eur (a z tejto sumy Tesco poskytlo 20 percent na chod tunajšej charity). „Nie je to veľa, ale vieme, ako ťažko sa dnes ľuďom žije, a toto bude pre rodiny na prilepšenie i pre pocit, že dobro v nás ešte nevymrelo,“ dodala I. Thináthová a vyzdvihla ochotu ľudí, ktorí, keď si nakúpili, prispeli aj do zbierky. „Bolo milé vidieť rodinky, z ktorých napríklad malé dieťa hodilo do zbierky príspevok,“ aj také skúsenosti mali v sobotu pracovníčky tunajšej Charity, pre ktoré to ale nie je jediná zbierka v roku. Nedávno sa angažovali v zbierke školských pomôcok, ktorú Slovenská katolícka charita vyhlásila už po 8-krát a pomohli tak aj staroľubovnianskym rodinám. Napokon k charite pomoc neodmysliteľne patrí, aj v našich kostoloch sa 2-krát ročne vyhlasujú finančné zbierky, ktoré potom ústredie Charity rozdeľuje na množstvo svojich aktivít, u nás i v zahraničí.

DSC_0836

V tunajšej Charite sa zhromaždili potraviny. I. Tináthová a jej kolegyne ďakujú. Tešia sa z ochoty ľudí a riadia sa tu citátom – Kto skúpo seje, tak bude aj žať a kto štedro seje, tak bude brať… 


Foto: Mário Veverka


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 41 (14. november 2017)


Comments


bottom of page