top of page
  • Writer's pictureMgr. Helena Musalová

Začala sa rekonštrukcia oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny

Ľubovnianska nemocnica po ukončení parkovacieho domu za takmer 1,8. mil. eur, ktorý čaká na ukončenie kolaudácie, spustila ďalšiu veľkú rekonštrukciu oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), tzv. ARO, kde prebehne veľká rekonštrukcia za takmer milión eur.„Dá sa povedať, že sa prebuduje od základu a rekonštrukcia bude trvať do konca tohto roka. Pacienti sa ale nemusia báť, na starostlivosť tých, ktorí potrebujú intenzívnu starostlivosť, uvoľnilo chirurgické oddelenie pooperačnú izbu,“ informoval Peter Bizovský, riaditeľ nemocnice, ktorá sa v rekonštrukciách nezastavuje, práve ukončuje aj rekonštrukciu oddelenia šestonedelia, ktorá bežala od mája. Vynovené priestory by si mali mamičky po pôrode užiť už v polovici júla.


Pripravení na jeseň

Ľubovnianska nemocnica pritom momentálne pracuje v plnom režime, spustené má všetky oddelenia, realizujú sa plánované i akútne zákroky a starostlivosť. „Nemyslím si, že po ťažkom období, keď sme zvládali covidovú situáciu, sú čakacie lehoty na zákroky dlhšie ako bežne. Sú limitované tak lôžkami, ako aj možnosťami operatérov aj aristických lekárov a ich sestier,“ podotkol riaditeľ nemocnice, ktorá ide v intenciách ako pred covidom v roku 2019.

Stále je však, podľa riaditeľa, pripravená v prípade jesenného zhoršenia situácie rozvinúť znovu reprofilizačný plán.Pribudli aj nové ambulancie

Nateraz však všetko funguje, povolené sú návštevy, podľa vládnych opatrení treba však v nemocnici a v ambulanciách stále používať respirátory. „A, samozrejme, dodržiavať potrebnú hygienu a dezinfekciu. Napokon, treba myslieť na to, že WHO stále ešte pandémiu nezrušila,“ poznamenal riaditeľ nemocnice, ktorá začiatkom mesiaca jún sprístupnila aj dve nové ambulancie, a to pediatrickej pneumónie a ftizeológie a ambulanciu klinickej onkológie II. Zároveň aj dve vysunuté ambulancie (internú a neurologickú) v Zdravotnom stredisku v Spišskej Starej Vsi.


ilustračné foto: archív ĽMS

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 24 (22. jún 2022)


Comentários


bottom of page