top of page
  • Mário Veverka

Záverečný účet jarmoku

Updated: Jul 3, 2020


DSC_0075

Aj keď od Ľubovnianskeho jarmoku (ĽJ) prešiel už vyše mesiac, top udalosťou roka sa poslanci ešte raz zaoberali. A to počas 15. bodu MsZ. Práve v ňom totiž prišla na rad správa o vyhodnotení XXVII. ročníka, v ktorej odzneli nielen medializované, ale i úplne nové informácie.


K tým prvým nepochybne patril fakt, že mesto dosiahlo najvyšší výber dane za predajné stánky v histórii (30 692 €) či skutočnosť, že zmena organizácie dopravy spriechodnila hlavný ťah od Hniezdneho po Chmeľnicu. „Menšie problémy sme však mali na Ul. Farbiarskej a Garbiarskej. Pokiaľ teda ostaneme pri takomto formáte rozmiestnenia stánkov, budeme tam musieť zmeniť dopravnú situáciu – napr. uzatvorením týchto ulíc,“ predniesol pred poslaneckým zborom vedúci ekonomicko-majetkového odd. MsÚ Miroslav Srnka. Podľa jeho slov ale budúci rok prinesie so sebou viacero noviniek.

DSC_0171

Pod dve z nich sa pritom nepriamo podpísali sami stánkari. Hoci sa počet tých, ktorí sa síce na jarmok prihlásili, no napokon neprišli, v ostatných dvoch rokoch znížil (z približne 45 na polovicu), Mesto tým stále prichádza o peniaze (3621 € v r. 2018). Od 28. ročníka sa im teda rozhodlo skrátiť termín na zaplatenie dane.Viac sa o tejto i ďalších dvoch novinkách (plus to, koľko mesto zapaltilo za prenájom parkoviska pod kolotočmi) dozviete v ĽN č. 43, ktoré bude v predaji do 26. novembra 2018.

—-––––––––––––––––––———————————


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.   Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. Nezabudnite si ho preto kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúc


bottom of page