top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Vysoko efektívni Prešovčania

Updated: Jul 14, 2020


V 9. kole 2. slovenskej futsalovej ligy privítal domáci tím BJK hostí z Prešova. Hostia v prvej časti súťaže doma s Ľubovňanmi prehrali, a tak v odvete túžili po revanši.


Prešovčania začali veľmi aktívne a prvú gólovú šancu v 2. min. zápasu premenil Rudolf Beliš vo vedúci gól. O tri minúty pridal druhý a hostia už viedli o 2 góly. Po tom prišla desaťminútovka Ľubovňanov, ktorí tlačili súpera v snahe skorigovať nepriaznivé skóre. Vytvárali si gólové príležitosti, ale v prešovskej bránke čaroval výborný gólman Martin Kapraľ, ktorý vychytal aj nemožné. Domáci pri veľkom tlaku a množstve šancí nedokázali pretlačiť loptu do súperovej brány. Naopak, v závere prvého polčasu mohli hostia zvýšiť náskok z pokutového kopu. Tu sa vyznamenal Maroš Beňo, ktorý na dvakrát zlikvidoval strelu zo značky pokutového kopu. Aj v druhom polčase aktéri pokračovali vo výbornom zápase, hralo sa rýchlo, bojovne s vysokým nasadením. Keď v 26. min. zápasu z priameho kopu Prešovčania zvýšili na 0:3, domáci museli otvoriť hru, aby mohli s výsledkom ešte niečo urobiť. V 32. min. Patrik Rindoš znížil na 1:3, ale vzápätí Rudolf Beliš zavŕšil hetrik a zabezpečil Prešovčanom opäť trojgólové vedenie. Domáci sa snažili, útočili, ale trápili sa v koncovke a súperova bránka ostala pre nich začarovaná. Maroš Beňo podal veľmi dobrý výkon, robil čo sa dalo, ale nedokázal zabrániť vysokej prehre, prvej na domácej palubovke.

BJK Stará Ľubovňa, horný rad (zľava): Dávid Kyšeľa, Filip Vojtek, Patrik Rindoš, Ján Fröhlich, Michal Petrus, Filip Blaško. Dolný rad (zľava): Adam Buk, Tomáš Konkoľ, Maroš Beňo,Emil Haladej.


Hráči BJK boli pochopiteľne po skončení sklamaní, neskrýval to ani kapitán tímu.„Bol to veľmi zaujímavý a kvalitný zápas, hralo sa hore dole a myslím, že divákom sa páčil. Hrá sa však na góly a, bohužiaľ, my sme ich nedali a súper všetko, čo mal, využil. Za stavu 0:2 sme boli nútení otvoriť hru, ale hrať otvorený zápas s takým kvalitným súperom ako je Prešov, je veľmi ťažké. Prvá prehra doma nás mrzí, no teraz sme všetci v príprave a sústreďujeme sa na jarnú časť súťaží vo svojich kluboch. V tejto súťaži účinkujeme hlavne kvôli divákom, aby tá tradícia ostala,“povedal Ján Fröhlich.

9. kolo:BJK Stará Ľubovňa – FK Ekoprim Prešov 1:6 (0:2). Góly: 32. Patrik Rindoš – 2., 5., 32. Rudolf Beliš, 26. Jakub Harčár, 36. Samuel Šoltis, 39. Tomáš Eliaš.

BJK:Beňo, Fröhlich, Vojtek Buk, Kyšeľa, Haladej, P. Rindoš, Dlugoš, Drobňák, T. Konkoľ. Zápas sledovalo 120 divákov.


Bleskový rozhovor s…  Adamom Bukom, vedúcim mužstva BJK Stará Ľubovňa

BUK

Blíži sa záver sezóny 2. slovenskej futsalovej ligy. Ako hodnotíte doterajšie účinkovanie vášho tímu?

– Rozdelil by som ho na jesennú a jarnú časť. Jeseň bola super, zavŕšená víťazstvom nad lídrom súťaže, tímom Grizzly Košice, čo bola ich prvá strata bodov. Zimovali sme na 1. mieste. Jar sme začali katastrofálne, tri zápasy a tri nie prehry, ale debakle. Smutné na tom je, že ani v jednom z týchto zápasov sme neboli slabší. V odvetnej časti sa potvrdilo to, čo sme očakávali. Začala sa príprava na jarnú časť súťaží v kluboch, hrajú sa prípravné zápasy a my máme problémy poskladať mužstvo.

Do konca sezóny vám ostáva odohrať ešte tri zápasy. S akými cieľmi v nich nastúpite?

– Vranovu a Humennému máme čo vracať a dúfam, že už konečne zaberieme a vrátime im prehry z prvej časti. A do Košíc, obávam sa, že pôjdeme len na výlet. Bude totiž problém pozháňať hráčov a s Grizzly to bude veľmi ťažké. Preto sa sústredíme na domáce zápasy s Vranovom a Humenným a pokúsime sa získať 6 bodov. Pre nás však umiestnenie nie je prioritou, ale bola by škoda pokaziť úspešnú jeseň. Verím, že to zlomíme, a keď nie, tak nie. Stále sme najmladšie mužstvo v súťaži a čo sa nepodarilo v tejto sezóne, môže sa podariť v ďalšej.

Jozef Petrus


Comments


bottom of page