top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Volejbalových juniorov oslabili opatrenia

Na prvý kvalifikačný turnaj o postup medzi najlepších juniorov na Slovensku odcestovali volejbalisti VKM Stará Ľubovňa bez viacerých najlepších hráčov.

Na turnaji v Košiciach tentoraz nemohli mať Staroľubovňania vysoké očakávania. Aktuálna pandemická situácia im nedovolila zložiť silnejší tím, hoci za normálnych okolností by tomu tak bolo. V družstve navyše chýbali aj opory, ktoré študujú na vysokých školách. Napriek všetkému Staroľubovňania na turnaj šiestich tímov vycestovali, v opačnom prípade by sa nekonal, v hre bola aj možnosť kontumácie v náš neprospech. „Išli sme s tým, že budeme bojovať za každých okolností, kým sa bude dať. Na turnaji v Košiciach sme preto súťažili. Máme mesiac na to, aby sme sa dali dokopy, natrénovali koľko sa bude dať a čo najlepšie sa pripravili na druhý turnaj, ktorý sa uskutoční koncom novembra v Prešove,“ zaznelo stanovisko z VKM.

O postup medzi najlepšie slovenské juniorské tímy sa bude bojovať celkovo na štyroch turnajoch. Staroľubovňania, ako jeden z ašpirantov na postup tak budú mať aj naďalej možnosť popasovať sa o šancu.


VÝSLEDOK

VKM Stará Ľubovňa: - Košice 2:3, Poprad 0:3, Prešov 1:3, Humenné 3:0, Svidník 1:3.


foto: vkm sl

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 40 (27. október 2021)

Comentários


bottom of page