top of page
  • Peter Rindoš

Volejbalisti v úvode roka zaznamenali jednu výhru, po nej prišla prehra

Volejbalisti Starej Ľubovne majú za sebou úvodné zápasy prvej ligy v novom roku. Na palubovke súpera v Novom Meste nad Váhom sa im podarilo hneď v úvodnom zápase ukoristiť hladké víťazstvo 3:0, v druhom však nepochodili a prehrali 1:3.


V sobotňajších súbojoch načali súperi v druhej najvyššej súťaži odvetné zápasy. Pripomíname, že v úvode Staroľubovňania svojho súpera porazili po výsledkoch 3:2 a 3:0. Úspešne začali aj tentoraz, hoci úvod stretnutia bol všelijaký. „Začiatok prvého zápasu bol veľmi nervózny, ale dalo sa to čakať, keďže sme cestovali tri a pol hodiny a z domu štartovali skoro ráno. V prvom sete sme prehrávali aj o päť bodov, ale po dlhých výmenách v náš prospech naša hra napredovala a dotiahli sme to do víťazného konca,“ hodnotil trojsetový víťazný duel Samuel Billík, ktorý sa v Novom Meste predstavil v pozícii zastupujúceho trénera.


Doma proti VKP Bratislava

Po krátkej prestávke nasledoval druhý zápas a v ňom očakávané body Staroľubovňanov. Úvod bol znova vydarený, na celkový úspech to napokon nestačilo. „Začali sme víťazstvom v prvom sete, ale v druhom sete, za stavu 8:8 sa v našom tíme vytratil tímový duch. Začali sme robiť chyby a dostali sme úplne zbytočne súpera do hry. Ten to maximálne využil a zaslúžene zvíťazil,“ hodnotil S. Billík, ktorý spomenul aj nevyužitú šancu vo štvrtom sete, kedy Staroľubovňania viedli 24:21, no aj tak prehrali.

Pre mladý káder VKM, ktorý sa v tabuľke nachádza na štvrtom mieste, bude šanca na zisk ďalších bodov už najbližšiu sobotu. Tentoraz sa hráči predstavia na domácej pôde proti rezerve VKP Bratislava. Pozor však, hrať sa nebude v mestskej hale, ale v telocvični pri Základnej škole na Komenského ul. v Starej Ľubovni.


Peter Rindoš, il. foto: ĽMS

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 2 (18. január 2023)


Výsledky:
VK Nové Mesto n/V – VKM Stará Ľubovňa 0:3 (-23, -21, -22) a 3:1 (-21, 20, 22, 26)
Zostava VKM: Nemergut, Malachovský O., Čoma, Kandráč, Reľovský, Krajger, Malachovský P., Greizinger, Jozefík , Barlík.


Comments


bottom of page