top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

Volejbalisti stále bez víťazstva

Updated: Jul 10, 2020


VKM-DSC_0056

Vo volejbalovej extralige sa hrali v sobotu zápasy 7. kola. Domáci tím VKM privítal na palubovke športovej haly Myjavčanov. Hostia vyhrali v troch setoch a Staroľubovňania tak na svoje prvé víťazstvo stále čakajú.


Mladý neskúsený tím Starej Ľubovne sa snažil od začiatku držať krok so skúsenejším súperom a až do stavu 18:18 sa mu to aj darilo. Ľubovňania však robili príliš veľa hrubých chýb, a to ich pripravilo o zisk setu. Veľké problémy im robil príjem a prihrávka. V druhom dejstve sa obraz hry na palubovke príliš nezmenil. Hráči domáceho VKM striedali dobré okamihy s vyslovene zbytočnými chybami a skúsený súper lepším servisom dotiahol aj druhý set do víťazného konca. Zvrátiť priebeh stretnutia sa Ľubovňanom nepodarilo ani v treťom sete. Mladému mužstvu, za ktoré nastúpili v dnešnom zápase viacerí odchovanci, chýbajú skúsenosti a herná prax. A aj keď súper tiež nepodal excelentný výkon, nepodarilo sa im uhrať prijateľnejší výsledok. Myjavčania si boli vedomí toho, že v Starej Ľubovni môžu vyhrať a nedovolili zápas zbytočne predlžovať. Tréner hosťujúceho tímu nežiaril po zápase spokojnosťou, tešiť ho môže akurát zisk troch bodov. „Nebol to pre nás jednoduchý zápas, pretože nám sa tu nikdy nehrá ľahko. Domáci sú známi tým, že bojujú za každého stavu. My sme boli veľmi nedôrazní v obrane na sieti a jediné, čo ma potešilo na našom výkone, bol kvalitnejší servis a lepšia prihrávka. Ale v tých bodových činnostiach, v ktorých sa rozhoduje o výsledku, na bloku a v útoku, sme boli s domácimi rovnocenní. Jediné, čo ma na zápase teší, je výsledok, lebo výkon nebol optimálny,“ skonštatoval Ľuboslav Šalata. Domáci kouč robí, čo môže, ale skúsenosti sa natrénovať nedajú. „Myjava bola hrateľná, ale z našej strany bolo veľa veľkých chýb. Súper bol veľmi dobrý na servise a my sme sa nevedeli vysporiadať s prihrávkou a na útoku, robili sme veľa chýb po sebe. Je to údel nášho mladého tímu, nezohratosti. Budeme na tom pracovať a dúfame, že sa to zlepší,“ optimisticky poznamenal Ján Senko.

7. kolo: VKM Stará Ľubovňa – TJ Spartak Myjava 0:3 (-22, -20, -20). Stará Ľubovňa: Folvarčík 4, Maroš Sopko 0, Peleščák 3, Faron 7, Buvalič 12, Németh 12, libero Bittner (Imrich 3, Kandráč 3, Grivalský 0). Ján Petrus


Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 38 (24. október)


P.S: Rozhovor s prezidentom VKM o kádri, cieľoch a mládeži si môžete prečítať  v aktuálnom čísle ĽN, ktoré bude v predaji do 6. novembra.


Kommentarer


bottom of page