top of page
  • Peter Rindoš

Volejbalista A. Vančo už v drese VKP Bratislava

Updated: Feb 26, 2021

Odchovanec staroľubovnianskeho volejbalu Adrián Vančo bude hrávať extraligu za VKP Bratislava. Funkcionári klubu z hlavného mesta ho získali v minulých dňoch na hosťovanie z Trenčína.


V rebríčku úspešnosti univerzálov v extralige bol 18-ročný A. Vančo na šiestom mieste. Z Trenčína odchádzal aj so svojim spoluhráčom, rodákom z Popradu Andrejom Billichom. Funkcionári ich oboch sledovali už dlhšiu dobu. „Je to môj prvý oficiálny veľký posun v kariére. Beriem to pre mňa ako veľké plus. Teším sa na nový kolektív, no hlavne na mnoho skúsených a kvalitných hráčov, od ktorých sa môžem veľa naučiť. Najmä od Ľuboša Kostolániho, ktorý má skvelé údery a v tomto smere mám čo zlepšovať. A teším sa aj na Juraja Zaťka, tie jeho nahrávky, to je nádhera,“ povedal A. Vančo pre klubový web VKP Bratislava.

Rodák zo Starej Ľubovne si premiéru v novom klube odkrútil hneď po zmene pôsobiska. V zápase play-off nastúpil v zápase proti Košiciam.

A. Vančo je aj naďalej kmeňovým hráčom VKM Stará Ľubovňa, túto skutočnosť nám dal do pozornosti prezident klubu Pavol Gurega.

rin, foto: VKP BA


Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 6 (17. február 2021)

Comments


bottom of page