top of page
  • Writer's pictureRedakcia ĽN

VIDEO Volejbalová benefícia: Policajti vyhrali pred učiteľmi. Účastníci pomohli chorým

Updated: Dec 5, 2022

Športová hala v Starej Ľubovni ožila vo štvrtok 24. novembra veľkým športovým podujatím, ktoré nieslo v sebe veľký charitatívny náboj. Volejbalový benefičný turnaj v réžii Mesta Stará Ľubovňa v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity si kládol za cieľ nielen si zašportovať, ale aj pomáhať.


Výťažok z akcie bude použitý na zážitkový deň pre dve staroľubovnianske rodiny, ktoré bojujú s onkologickým ochorením svojho člena.

Športom pomáhali chorým

Sociálne oddelenie mestskej samosprávy vytypovalo dve rodiny, ktoré materiálnu pomoc veľmi potrebujú. Jednou je rodina 14-ročnej tínedžerky Bibiány, ktorá žije spolu so sestrou-dvojičkou a otcom a je onkologickou pacientkou. Absolvuje pravidelné kontroly u odborníkov a darovaný spoločný Beauty a shopping day jej isto pomôže prekonať ťažké chvíle. Druhou je mladá mamička Agnesa, ktorá spolu so svojím partnerom vychováva 1,5-ročnú dcéru. „Prechádza náročnou onkologickou liečbou, absolvuje chemoterapie, počas ktorých je celý týždeň odlúčená od svojej rodiny. Momentálne je hospitalizovaná v Košiciach kvôli nepriaznivému zdravotnému stavu. Pre túto rodinu bude naplánovaný spoločný výlet mimo Starej Ľubovne,“ informovali sociálne pracovníčky mesta. Ako dodali, myšlienka pomoci vznikla v kancelárii terénnych sociálnych pracovníkov, kde prvotný nápad priniesla Nikola Liščinská. A v tomto predvianočnom čase sa dobrého nápadu zhostili viacerí ochotní ľudia.


Osem kvalitných volejbalových tímov

Dobrá myšlienka priniesla ale aj veľký športový zážitok. Do bojov sa postavilo osem družstiev z mesta Stará Ľubovňa. A to pedagógovia zo ZŠ Komenského, ZŠ sv. Cyrila a Metoda, Okresný úrad a Mestský úrad, Hasičský a záchranný zbor, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Starej Ľubovni, zástupcovia Okresného riaditeľstva Policajného zboru a Tím Národných projektov.

Hralo sa na dvoch ihriskách a športovcov povzbudzovala i verejnosť, ktorá vďaka dobrovoľnému vstupnému mala taktiež možnosť podporiť toto benefičné podujatie. Úlohy rozhodcu sa zhostil Aleš Solár.


Vyzbieralo sa vyše 1 700 €!

Tým to ale nekončilo, po odohratých zápasoch vyzvalo družstvo úradu práce, sociálnych vecí a rodiny hráčov okresného úradu na posledný zápas, a to o 50 eur, ktoré po svojej prehre dodalo družstvo úradu práce. Obdobne hráči z policajného zboru darovali rodinám na ich zážitkový deň ďalších 50 eur.

Všetci účastní mali dobrý pocit nielen zo zašportovania si, ale hlavne zo spoločnej vyzbieranej sumy, ktorá dosiahla výšku 1 715,50 eur. „Verím, že nikto z vás si nebude pamätať ako sa umiestnil, ale to, že sme sa tu stretli s dobrou myšlienkou a mohli sme ju podporiť,“ poznamenala v športovej hale Miroslava Chovancová, zástupkyňa Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity.

PORADIE 
1. miesto – Policajný zbor 
(M. Matviaková, M. Barlík, D. Iľkovič, J. Kolega, S. Chovanec, R. Stašák, 
 P. Ščurka) 
2. miesto – ZŠ sv. Cyrila a Metoda 
(B. Kormaníková, J. Barlík, K. Špes, J. Novák, R. Senko a M. Poľančík)
3. miesto – ZŠ Komenského 
(D. Faltičková, M. Karašová, R. Sekelský, R. Repka, R. Barlík, R. Čandík, 
 D. Senko)

Jana Blašková, foto: autorka

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 45 (30. november 2022)


Comentários


bottom of page