top of page
  • Peter Rindoš

VIDEO Postup do druhej ligy spečatili proti Podhradiu. Zostane Jendrišek v Redfox?

Futbalisti Redfox Stará Ľubovňa spečatili svoje postupové ambície do druhej najvyššej súťaže. V predposlednom kole tretej ligy Východ zdolali Spišské Podhradie 2:1, keď vďaka gólom Erika Jendriška a Kamila Karaša otočili nepriaznivý stav a definitívne si tak zabezpečili druhé miesto v súťaži.


Od začiatku stretnutia videla slušná divácka návšteva rýchly futbal. Na plné obrátky to rozbalili najmä hostia, ktorí sa po dvanástich minútach ujali vedenia. „Vedeli sme, že dnes potrebujeme bodovať a s tým sme išli aj do zápasu. Úvod nám veľmi nevyšiel, dostali sme gól a boli sme trochu nervózni,“ rozhovoril sa po zápase stredopoliar domácich Kamil Karaš.GRATULÁCIA OD SÚPERA

Domáci po inkasovanom góle viac ožili a v 24. minúte vyrovnali vďaka Erikovi Jendriškovi. Ďalší gól pridali ešte pred prestávkou, jeho autorom bol spomínaný K. Karaš. „Z našej strany to bolo po góloch lepšie, hoci tá hra stále nebola podľa našich predstáv. Podstatné však je, že sme to výsledkovo zvládli,“ povedala skúsená opora Redfox.

Hostia, ako farma Spišskej Novej Vsi mali v zostave jej štyroch hráčov. Na tím zo spodu tabuľky však preukázali solídnu kvalitu. „Myslím, že to bol veľmi dobrý zápas, nás mrzí, že sme dostali góly po našich chybách,“ poznamenal kapitán hostí Patrik Korba, ktorý domácim v mene tímu zablahoželal. „Súperovi pravdaže gratulujeme k postupu a prajeme, aby sa v druhej lige udržal, pretože ide o veľmi ťažkú súťaž. My sa musíme sústrediť na seba, aby sme v budúcej sezóne zlepšili výsledky, pretože mužstvo máme solídne vyskladané.“


NA ŠTADIÓNE TO ŽILO

Zrejme k najlepšej atmosfére na štadióne v tejto sezóne prispeli popri dospelých fanúšikoch svojím skandovaním aj deti. Možnosť postúpiť tretíkrát po sebe a zároveň po 16-tich rokoch do druhej najvyššej súťaže ilustrovala celkovú atmosféru. Nič na tom nezmenil ani fakt, že víťazom tretej ligy bude Stropkov, ktorý ako farma Tatrana Prešov podľa nastavených pravidiel postúpiť do vyššej súťaže nemôže. „Za nami je pekný deň, vrátane programu pre deti, na štadióne to skutočne žilo. Vážime si, že sme dosiahli takýto výsledok, pretože sezóna bola náročná,“ poznamenal Kamil Karaš.


JENDRIŠEK PO ZÁPASE ODCESTOVAL

Medzi hlavných strojcov úspechu Staroľubovňanov patril Erik Jendrišek. Mnohonásobný reprezentant Slovenska využil svoje skúsenosti pri vyrovnávajúcom góle. „Zápas to bol ťažký, pri otáčaní výsledku sa ukázal charakter tímu,“ podotkol a pridal aj slová uznania k atmosfére, ktorá vládla medzi fanúšikmi nielen počas zápasu, ale aj dlho po ňom. „Teším sa, že som tu, vlastne aj preto som odložil odchod do Bosny a Hercegoviny (miesto konania ME v malom futbale - pozn. red.) k reprezentácii a aspoň takto som potešil ľudí.“

V tíme Slovenska bol Erik Jendrišek k dispozícii hneď na pondelkový zápas proti Španielsku. Do zápasu naskočil plný energie, hýril aktivitou a pri víťazstve 6:3 strelil dokonca gól. V utorok večer čakalo na postupujúcich Slovákov Česko. „Dohoda bola taká, že ak by som tam mal ísť za maskota, tak ostanem doma pri deťoch. Takže idem pomôcť tímu a verím v čo najlepší výsledok a dúfam, že sa vrátime možno aj s nejakou medailou.“

V tabuľke tretej ligy sú Staroľubovňania definitívne druhí, čo im postačuje na postup do druhej najvyššej súťaže. Na čele je Stropkov s trojbodovým náskokom, postúpiť však nemôže, keďže mu počas celej sezóny vypomáhali hráči Tatrana Prešov, ktorého je farmou. Záverečný zápas v tretej lige odohrajú Staroľubovňania v Oravskom Veselom v najbližšiu sobotu.

VÝSLEDOK
St. Ľubovňa Redfox FC – MŠK Sp. Podhradie 2:1 (2:1). Góly: Jendrišek, Karaš – Petrík. Zostava domácich: Švec – Witek, Piter Bučko, Jendrišek, Turlík, Rindoš (73. Bomba), Majeran, Karaš, Vojtek, Vasiľ (40. Močič), Serečin (85. Segeďa).


OSTANE JENDRIŠEK V REDFOXE?
O tom, či najväčšia hviezda Redfox Stará Ľubovňa Erik Jendrišek bude aj v budúcej sezóne členom kádra v druhej lige zatiaľ rozhodnuté nie je. Hráča sme sa pýtali, ako vidí situáciu on. „Je to o dohode klubu a mňa. Všetci, samozrejme, vedia, že mám pracovné povinnosti, takže neviem sa teraz vyjadriť, či by som to druhú ligu stíhal alebo nie. Vedeniu som sľúbil, že sa budeme rozprávať, zo strany Ľubovne tu záujem je,“ povedal útočník, ktorý o svojich kvalitách presviedčal nielen na ihrisku, ale aj mimo neho.

foto: Peter Rindoš


(Pozn.: Materiál bol uverejnený

v Ľubovnianskych novinách č.22, 5. jún 2024)

Comments


bottom of page